Netradičný domáci miláčik prekvapil obyvateľku paneláku. Na balkóne sa jej zahniezdila sokolia rodinka

Netradičný domáci miláčik prekvapil obyvateľku paneláku. Na balkóne sa jej zahniezdila sokolia rodinka

JELŠAVA / Pani Eva z Jelšavy pri Revúcej sa môže pochváliť svojimi netradičnými domácimi miláčikmi. V kvetináči na balkóne sa jej zahniezdila sokolia rodinka. Stará sa o nich, nosí im vodu a v tichosti sleduje ich spôsob života. Tvrdí, že ľudia sa od zvierat majú čo učiť.

Mláďatá sokola sa vyliahli priamo na balkóne obyvateľky bytového domu v Jelšave. "Okolo 17.mája som našla 4 vajíčka a potom vlastne každé dva dni pribúdali. Vajíčok je 6, vyliahli sa 5," hovorí Eva Farkasová. 

Kontaktovala aj ochranárov, tí jej so starostlivosťou o sokoly pomáhajú. "Pani má z nich radosť a nechcela, aby sme ich nejako odstraňovali, vysťahovali, čo je väčšinová požiadavka ľudí na podobné prípady," konštatuje zoológ Tomáš Iľko. 

Pre pani Evu sú sokoly súčasťou rodiny. Pozoruje ich, fotí i nakrúca. "To je niečo úžasné to sledovať, pretože človek sa ku tomu len tak nedostane," myslí si Eva Farkasová. "Ona môže v priamom prenose vidieť, ako prebieha kŕmenie, čo všetko nosia tie sokoly na hniezdo. Väčšinou pôjde o myši, kobylky a podobné veci," vysvetľuje Iľko. 

Sokoly si na svoju hostiteľku pomaly zvykajú. Napriek tomu na svoj balkón často nechodí, aby im dopriala pokoj. "Ochraňujem ich samozrejme, je to teraz také moje prírodné divadlo," odpovedá majiteľka bytu. Aj o rok je pani Eva pripravená nachystať kvetináč a bude netrpezlivo čakať, či sa jej miláčikovia opäť vrátia. "Takisto nechám prázdny kvetináč akože pripravený na kvety a budem čakať, či sa náhodou nevráti," dodáva.

Líščie mláďa sa chytilo do zakázanej pasce, potom ho zahnali psy do potoka. Viac vo videu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 Denník princeznej
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:15 Áno, šéfe USA III.
18:15 Áno, šéfe USA III.
19:10 KINOSÁLA
16:50 INKOGNITO
17:55 Vraždy v Brokenwoode IV.
20:10 Skutočný génius
17:20 Cesta za pokladom
17:35 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:55 Můj kamarád delfín
18:35 Princ Krasoň
20:15 Obhájce