Už tento víkend bude v Pezinku poriadny rachot. Príďte na festival bubeníkov

Už tento víkend bude v Pezinku poriadny rachot. Príďte na festival bubeníkov

PEZINOK / Ak patríte k milovníkom bicích nástrojov, tak najbližší víkend v tom musíte mať jasno – v Pezinku stretnete len tých najlepších a okrem klasických koncertov sa tam aj niečo naučíte.

Festival pre milovníkov bicí­ch nástrojov. Vystúpenia špičkových bubení­kov, workshopy, výstava bubnov a činelov, tombola. Začiatkom apríla bude v Pezinku trochu rachot. Už po tretíkrát sa do tamojšieho Domu kultúry vráti unikátny hudobný festival Drumfest Slovakia. Ako je z názvu zrejmé, dominovať na ňom budú bubny a bubeníci. 

V sobotu 6. apríla 2019 sa v Pezinku opäť stretnú bubeníci a milovníci rytmov z rôznych kútov Európy. Tretie pokračovanie festivalu DRUMFEST SLOVAKIA sa uskutoční v priestoroch Domu kultúry. Podľa slov hlavného organizátora Pettra Bittnera z občianskeho združenia P.R.D. /Pezinské rozprávkové divadlo/ sa návštevníci opäť môžu tešiť na bohatý program. Nebudú v ňom chýbať vystúpenia a workshopy špičkových hráčov, výstava bubnov, debaty, ...

Po menách ako Benny Greb, Anika Nilles, či Martin Valihora, bude tohtoročným headlinerom jeden z momentálne najväčších svetových talentov DAN MAYO z Izraela. Pôsobí v inštrumentálnej skupine Tatran a svojou kreatívnou hrou zaujal aj Mike Shinodu z kapely Linkin Park, s ktorým je na celosvetovom turné.

Z Veľkej Británie dorazí KAZ RODRIGUEZ. Je známy ako skladateľ a session hráč hlavne na popovej scéne. Vybudoval si rešpekt v bubeníckej komunite, do jeho skladieb nahrávali svoje bubnové party svetové bubenícke hviezdy ako Aaron Spears, Anika Nilles, Chris Coleman a ďalší.

Slovenskú scénu bude zastupovať JAKUB KAČIC, ktorý je predstaviteľom nastupujúcej generácie bubeníkov. Hrá v kapele Ľudové mladistvá.
Tvorivý prístup k bubnovému partu - takýto workshop si pripravil IGOR "AJDŽI" SABO. Má za sebou spoluprácu s mnohými hudobnými osobnosťami ako napr.: Jana Kirschner, IMT Smile, Richard Muller, Peter Lipa a ďalšími.

Na festivale budete môcť spoznať príbeh drevenej skrinky – WoodPack. Je to nezvyčajný hudobný nástroj - perkusia, na ktorej sa dá zahrať melódia aj akordy, nástroj, ktorý inšpiruje ku hre každého. Za krátku chvíľu si našiel cestu zo Slovenska do celého sveta. Z dielne, zo suterénu bratislavskej školy, si ho už objednali do Ameriky, Japonska, Singapuru, Saudskej Arábie… V rámci stretnutia a workshopu hry na WoodPack ho predstaví jeho autor BORIS ČELLÁR.

Minútou potlesku si prítomní pripomenú výborného bubeníka Nicka Menzu (ex- Megadeth), ktorý už nie je medzi nami. Bubnová sobota v Pezinku je určená každému, koho fascinuje svet rôznorodých rytmov.

Aktuality o festivale nájdete na www.feelme.sk/drumfest-slovakia, resp. na facebooku - v udalosti a na stránke DRUMFEST SLOVAKIA.
 
Videá z predošlých ročníkov:
DRUMFEST SLOVAKIA 2017 https://www.youtube.com/watch?v=_fIrRXRWfGU
DRUMFEST SLOVAKIA 2018 https://www.youtube.com/watch?v=dfbyTlVNwys

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
13:00 NOVÝ ŽIVOT
11:45 NA CHALUPE
13:05 Prvé oddelenie II.
13:25 Simpsonovci V.
12:10 Spravodlivosť v krvi IX.
13:05 Spravodlivosť v krvi IX.
14:05 Vražedné čísla IV.
12:10 Mach a Šebestová na cestách
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek
10:55 Výlet s mámou
12:45 Holka k sežrání
14:25 Žena z mých snů