Ako môžu ženy bojovať s telesným tukom? Odborník z Reštartu vysvetľuje, čo si treba ustrážiť

Ako môžu ženy bojovať s telesným tukom? Odborník z Reštartu vysvetľuje, čo si treba ustrážiť

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Existuje množstvo kníh, ktoré nám radia ako schudnúť. Dôležité je ale dodržiavať kalorický deficit, no čo to v skutočnosti znamená? V prípade ženského pohlavia, nie je chudnutie vždy jednoduché, a to sa týka najmä žien vo vyššom veku. Ako bojovať s telesným tukom a ostatné užitočné informácie vám prezradí odborník z relácie TV JOJ Reštart- Viktor Bielik.

Ako môžu ženy predísť zvyšovaniu tuku ?

Ženy vo veku okolo 50 rokov majú s percentom tuku v tele čoraz väčšie problémy. Podľa Viktora Bielika je na to jeden zaručený recept - kontrolovanie toho, čo a koľko zjeme. Ak vyradíme rôzne pochutiny, zmrzlinu neznamená to ešte,že hneď schudneme. Aj prílišné konzumovanie ovocia nás môže stáť nejaké to kilo navyše. Problém je tak aj v cukroch, ktoré obsahuje ovocie. 

"Ľudia zvyknú urobiť fitness koláčik a povedia, že veď z toho sa chudne. Ale dôležité práve je, koľko tam toho cukru je. Nezáleží či je to trstinový cukor, obyčajný, javorový, jednoducho tam stále je, prihliadať treba na množstvo," vysvetlil Viktor.  

Energetický deficit je základ

Je dôležité si strážiť koľko kalórii prijmeme. Môžeme konzumovať jedlá, na ktoré máme chuť, ale s mierou. Kalorický deficit treba dodržiavať. Základom je samozrejme aj dostatok pohybu. "Pohyb v záhrade je síce fajn, no keby to porovnáme s rýchlou chôdzou, tak to jednoznačne prevalcuje." 

Podľa Viktora zvyknú mať ľudia tú tendenciu niečo veľmi rýchlo odbehnúť, nejaký krátky úsek. "Šprintujú, potom si dajú prestávku, a keď to zrátame tak športujú dokopy 7 minút. Čiže tá aktivita je nízka." Účinnejšia je teda obyčajná chôdza, rýchla chôdza na dlhšiu trať. 

Vykonávať krátke šprinty, pomedzi ktoré máme napríklad 30 sekundové pauzy je pre mnohých škodlivé. Ničíme si tým podľa odborníka kĺby. Treba sa preto riadiť heslom - pomaly a rozvážne. 

Pár centimetrov alebo kilogramov? Lekár z relácie Reštart vám vysvetlí, na čo sa zamerať pri chudnutí:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:20 Policajti v akcii
06:00 Nákupné maniačky
06:55 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
06:40 Zlomené srdce
08:20 Rin Tin Tin
10:05 Mysli jako pes