VIDEO: Potápača prekvapil tuleň. Skončili v objatí

VIDEO: Potápača prekvapil tuleň. Skončili v objatí Zdroj: Youtube
NORTHUMBERLAND / Britský lekár a podvodný kameraman Ben Burville zažil počas potápania čosi nezvyčajné. Pri súostroví Farne Islands v Anglicku sa stretol s divokým tuleňom sivým - Halichoerus grypus. Ten za ním priplával, aby sa s mladíkom mohol poláskať. Na videu vidieť, ako potápača niekoľko minút aj hladil.

Divoký tuleň šedý z radu zatúžil po objatí a láske, a tak priplával k 49- ročnému podvodnému kameramanovi, praktickému lekárovi Benovi Burvilleovi. Na záberoch je vidieť, ako sa tuleň priblížil k potápačovi a niekoľko minút ho hladil a láskyplne objímal. 

Muž sa už 18 rokov venuje aj skúmaniu tuleňov tohto druhu ale aj delfínov bielonosých. "Uvedomujem si, aké šťastie mám, keď ich môžem pozorovať v ich prirodzenom prostredí," povedal Ben pre denník Daily Mail. "Potápam sa celý rok s morskými živočíchmi, tuleňmi.  Sledujem a nahrávam ich podvodný život, správanie celé roky. Počas týchto rokov ma naučili ako sa správať, aby boli aj ony v poriadku." pokračoval.  

"Je ťažké opísať ten pocit, keď vás objímu alebo vás chytia za ruku. Čas sa naraz zastaví. Splynúť s prírodou je kúzelné," povedal o potápaní, ktoré je už akousi súčasťou jeho života. "Tulene reagujú aj na to, čo je súčasťou mňa a čo je súčasťou môjho odevu. Znamená to, že niekedy hráme hru. Snažia sa mi dať napríklad dole masku, alebo súčasťou obleku," poznamenal na záver. 

Pozrite si reportáž o veľrybe, ktorá sa objavila v rieke Temža: 

Zdroj: noviny.sk/daily mail

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
19:50 TIPOS INFO
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti II.
18:55 Viking Vicky
16:05 Zátah
18:20 Nanga Parbat
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Skutečný Rocky Balboa