V Komárne sa odohrá najväčšie cvičenie teroristických útokov v Európe

08.10.2018 14:28 Noviny.sk Slovensko
V Komárne sa odohrá najväčšie cvičenie teroristických útokov v Európe
KOMÁRNO / Medzinárodné protiteroristické cvičenie Atlas Common Challenge 2.0 bude doteraz najrozsiahlejším a najväčším cvičením svojho druhu v Európe. Počas cvičenia prebehne sedem scenárov možných teroristických útokov. Akcia bude prístupná aj verejnosti a maloletým, no iba v sprievode dospelej osoby.

Medzinárodné protiteroristické cvičenie Atlas Common Challenge 2.0 sa uskutoční v stredu 10. októbra. Je to  najrozsiahlejšie a najväčšie cvičenie aké sa doteraz uskutočnilo. "V rámci cvičenia sa paralelne odprezentuje sedem scenárov možných teroristických útokov. Celkový počet 2 800 operátorov – členov špeciálnych protiteroristických jednotiek, bude zasahovať v budovách, metre, autobuse, na lodiach, v lietadle a budú sa musieť vysporiadať aj s chemickými, biologickými a rádio-nukleárnymi hrozbami," uviedol rezort ministerstva vnútra. 

Časť medzinárodného cvičenia sa uskutoční aj na Slovensku, konkrétne v Komárňanskej pevnosti v Komárne a prístup na podujatie bude mať aj verejnosť, a to bezplatne. "Divácku verejnosť v Komárne čaká scenár teroristického útoku v zastavanej oblasti. Za týmto účelom sa bude cvičenie realizovať v priestoroch Pevnosti v Komárne pod vedením slovenskej protiteroristickej jednotky Lynx Commando," informuje ministerstvo. Návštevníkov podľa rezortu čaká dramatický scenár, v ktorom nebude chýbať prepad verejného podujatia, rukojemnícka dráma a zásah viac ako 200 príslušníkov špeciálnych jednotiek zo šiestich štátov.

"Na podujatí popri taktických postupoch odprezentujú najmodernejšiu ťažkú techniku, ktorá zahŕňa obrnené vozidlá, špeciálne hydraulické plošiny, vrtuľníky typu Bell 429, Mi-171 a Black Hawk Sikorsky UH-60. Niektoré špeciálne vozidlá budú na Slovensku verejne prezentované po prvýkrát. Uvidíte prácu policajných špecialistov - kynológov, ostreľovačov, ofenzívnych pyrotechnikov, medikov, vyjednávačov, zoskoky parašutistov, zlaňovanie z helikoptér, množstvo výbuchov," uviedlo ministerstvo s tým, že návštevu podujatia neodporúčajú ľuďom s citlivou povahou, nakoľko v areáli Komárňanskej evnosti budú v rámci programu používané nástražné výbušné zariadenia a strelné zbrane. Podujatie sa začína v stredu o 8:30, pričom maloletí majú vstup na podujatie povolený len v sprievode dospelej osoby.

Pozrite si reportáž o rozsiahlom vojenskom cvičení:

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

17:50 Nové bývanie
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:50 Otec v sukni
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
18:00 9-1-1
19:00 Štyri svadby a jeden pohreb
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
18:25 Okido I.
18:35 Jojko oslávencom
18:40 Jojko oslávencom
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát