Zatiahnuté
Bratislava
Blažej
3.2.2023
V Bratislave sa zišli nadšenci tetovania
Zdielať na

V Bratislave sa zišli nadšenci tetovania

BRATISLAVA / V Bratislave počas víkendu zažijete bolesti viac ako dosť. Na festivale sa tu zišli fanúšikovia tetovaní. Prišli aj tie najväčšie hviezdy tetovania z Česka a Slovenska.

Nadšenci tetovania, ktorí sa tento víkend prišli dať potetovať už presne vedeli kde a čo chcú.

"Ženy preferujú asi kvety. Tým nikto nič nepokazí. Dávajú si tetovať stehná spredu, ruky, predlaktia, prsia - teda miesta, ktoré sú vidieť," hovorí tatér Samuel Potúček. Muži majú záujem skôr o náročnejšie motívy, ktoré v sebe ukrývajú aj istú symboliku, alebo vieru v niečo.

Každý na festivale vie, že tetovanie bolí. Všetci sa ale zhodli, že sa to v konečnom dôsledku dá vydržať.

Bez predsudkov

Popularita tetovania má stúpajúcu tendenciu. Je oň stále väčší a väčší záujem. "Už nie sú tie predsudky, že ich majú len vykrádači púmp. Je to druh umenia. Niekto maľuje na plátno, niekto na kožu," myslí si tatér.

Tatér je umelec c s božskou trpezlivosťou. Niektoré tatérske diela vznikajú nekonečne dlhé hodiny. "Jedného človeka som najdlhšie tetoval asi 12 hodín," priznáva tatér s umeleckým menom Špendlo.

Podľa fanúšikov tetovania výsledok stojí za bolesť i strávený čas. "Verím tomu, že každý, kto sem príde, si to dobre zvážil, vie do čoho ide a má dobre posunutý prah bolestivosti," povedala členka organizačného štábu festivalu Lenka Ježová.

Súvisiace články