Nadávky v práci sú znak nižšieho IQ!

Nadávky v práci sú znak nižšieho IQ!

Unikne vám niekedy v práci nejaké to nevhodné slovíčko? Ak áno, vaši kolegovia si pravdepodobne o vás myslia, že ste menej inteligentní ako oni sami. Vyplynulo to z najnovšieho prieskumu istej spoločnosti. A že si naozaj treba dávať pozor na jazyk, potvrdzujú aj sociológovia a psychológovia.

Pozor na jazyk

Kým na niektorých pracoviskách nejaký ten vulgarizmus zanikne v priestore, v takej nemocnici, v kostole alebo v škôlke by spôsobil neodpustiteľné pohoršenie.

Napriek tomu ľudia nadávajú a vulgarizmy preniesli aj na svoje pracoviská. Podla najnovšieho prieskumu z USA však spolupracovníci človeka, ktorý rád hreší, považujú za menej inteligentneho a prisudzuju mu aj iné nelichotivé vlastnosti.

Vraj sa takýto človek nevie kontrolovať a nespráva sa ako dospelý človek. Niektorí dokonca pochybujú aj o jeho inteligencii. Nadávky v práci negatívne hodnotia aj sociológovia. "Znižuje to moje postavenie," myslí si sociológ Bohumil Búzik.

Nadávky v parlamente

Nadávky v práci však nepoužívajú iba stavbári alebo robotníci - dostali sa už aj do kancelárií - do úst manažérov, programátorov a neštítia sa ich používať ani politici. "Majú pocit, že všetci sú ich kamaráti, že ich majú radi a že oni sú hrdinami, keď takto rozprávajú," dodáva psychológ Karol Kleimann.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA/ilustračné

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:25 Deň nezávislosti: Nový útok
12:00 Hry o život
15:00 Miláčikovo
10:40 Skutočné príbehy
12:10 Rozpáľ to, šéfe!
13:20 Všetko čo má Ander rád
11:05 Ochrancovia
12:05 Ochrancovia
13:25 Kosti IV.
11:45 Najmenší slon na svete
12:00 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
12:05 Dážďovečky
10:35 Grace, kněžna monacká
12:30 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
14:30 Helena