Polojasno
22°
Bratislava
Žigmund
2.5.2024
Svedectvo po smrti: Sexuálne orgie prezidenta Havla (†75)!
Zdielať na

Svedectvo po smrti: Sexuálne orgie prezidenta Havla (†75)!

BRATISLAVA, PRAHA / Reklama na film alebo úprimná výpoveď o dobe? Režisér Vít Olmer práve dokončuje pokračovanie legendárneho filmu z doby totality Bony a Klid. A tak poskytol rozhovor českému denníku Blesk. Rozhovor, v ktorom prehovoril o sexuálnych orgiách exprezidenta Václava. A to v časoch jeho mladosti...

Časť rozhovoru o Václavovi Havlovi

Ľudia vašej generácie spomínajú na šesťdesiate a sedemdesiate roky ako na dobu skrytej, ale značnej sexuálnej neviazanosti. Je to tiež tak?

Sexuálna neviazanosť bola celosvetovým fenoménom. Chodil som do domu spisovateľa Jiřího Muchu, kde to občas pripomínalo Felliniho Satiricon. V predných izbách vážne diskutovali poprední filozofi a literáti v kravatách, vzadu súložili deti kvetov ako o život. Občas medzi ne niektorý z velikánov spredu tiež zavítal, napríklad môj priateľ Václav Havel - avšak s dovolením manželky. Mal som ho veľmi rád, bývala s ním veľká sranda, nič "ľudského" mu nebolo cudzie, rovnako ako sa to vie o Masarykovi. Ale Česi, väčšinou malí ľudia, potrebujú vidieť svojich velikánov hlavne v nadživotnej, dôstojnej, bronzovej podobe.

Chcete povedať, že Václav Havel svoje erotické úlety konzultoval so ženou Oľgou?

No iste. Zdalo sa mi, že z Oľginej strany to bol skôr taký materský vzťah.

A čo vy, sedeli ste len vpredu? Alebo ste zo študijných dôvodov občas zavítali aj dozadu?

Jasne, že zavítal. A nielen zo študijných dôvodov, bol som predsa mladý!

A ako to tam prebiehalo?

To by ste asi nezverejnili, ale spomínam si, ako jedna z hudobných maniačiek vytiahla z batoha umelý pripínací úd. V tej dobe to mal u nás málokto. A to s komentárom: "To som si priviezla z medzinárodného stretnutia pokrokovej mládeže v Berlíne!"

Rozhovor s režisérom Vítom Olmerom urobil denník Blesk.

Životný príbeh Václava Havla

Václav Havel (* 5. október 1936 - † 18. december 2011) bol český dramatik, esejista, kritik komunistického režimu, politik a predovšetkým človek s veľkým srdcom.

V 60-tych rokoch 20. storočia pôsobil v Divadle Na Zábradlí, z tohto obdobia sú známe jeho hry ako Zahradní slavnost či Vyrozumění. Zapájal sa do politických diskusií a presadzoval zavedenie demokratickej spoločnosti.

Neskôr sa stal prominentným disidentom, ktorý kritizoval tzv. normalizačný režim. Stal sa jedným z prvých hovorcov Charty 77. Približne päť rokov strávil za mrežami. Veľmi si ho vážilo aj zahraničie. VIAC TU.

Osobnosť až do smrti

Všetci ho poznali aj ako vedúcu osobnosť politických zmien po novembri 1989, bývalého prezidenta Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky. VIAC TU.

Po rozpade Československa v roku 1992 abdikoval. V roku 1993 bol však zvolený za prvého prezidenta Českej republiky, ktorým bol až do roku 2003. Začlenil krajinu do NATO a taktiež presadzoval prijatie Česka so Európskej únie. Aj po aktívnej politickej činnosti sa vyjadroval k autálnym otázkam, predovšetkým v oblasti zahraničnej politiky a ľudských práv.

Preslávil sa taktiež rôznymi divadelnými hrami, písanie sa stalo jeho celoživotným poslaním (napr. Audiencie, Vernizáš, Protest, Largo desolato či Odcházení). Niekoľkorát bol za svoje hry ocenený.

Jeho životné lásky

V januári 1996 mu zomrela maželka Olga, ktorá si získala rešpekt širokej verejnosti najmä vďaka svojim charitatívnym aktivitám. O rok na to sa Havel oženil opäť, za ženu si vzal Dagmar Veškrnovou.

Havel dlhodobo bojoval s problémami dýchacich ciest. Pretože fajčil, lekári mu pred časom odstránili polovicu pravých pľúc. Takiež mal aj problémy so srdcom, konkrétne arytmiu. Niekoľkokrát bol na pokraji smrti. VIAC TU.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK!

isifa/Lidové noviny/ONDREJ NEMEC

Súvisiace články

Najčítanejšie správy