Na svete je nový vírus. Ľudí likviduje pomaly, ale isto...

Na svete je nový vírus. Ľudí likviduje pomaly, ale isto...

Príznaky sú podobné ako pri víruse HIV a nositeľmi sú domáce zvieratá či hmyz cicajúci ľudskú krv. Ide o nový vírus, proti ktorému očkovanie neexistuje a liečba zaberá len v počiatočnom štádiu, v ktorom však o svojej chorobe vedieť ani nemusíte. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácii je už nakazených 12 miliónov ľudí.

Parazita má už 12 miliónov ľudí

O novom víruse sa zatiaľ toho ešte veľa nevie, no jedno je isté. Spôsobuje tzv. Chagasovu chorobu, nebezpečnú asi ako AIDS. Týmto parazitickým ochorením je už nakazených asi 12 miliónov ľudí a väčšinou pochádzajú z Mexika, Kolumbie a Bolívie.

Príznaky sa dostavia aj po niekoľkých rokoch

Príznaky sú podobné ako pri víruse HIV - postihnutému sa zväčšia lymfatické uzliny, zapália očné spojivky, v ďalšej fáze nasledujú hnačky a bolesti brucha a nakoniec bolesti srdca. Vírus začne napádať mozgové bunky. Príznaky sa však môžu dostaviť aj po niekoľkých rokoch, preto poznanie, že liečba zaberá len v počiatočnom štádiu ochorenia, nie je veľmi pozitívne...

Očkovanie neexistuje

Ochorenie sa prenáša z človeka na človeka napríklad transfúziou alebo transplantáciou orgánov. Nakaziť sa môže aj nenarodené dieťa cez matku. Prenáša ho hmyz cicajúci ľudskú krv a nositeľmi môžu byť aj domáce zvieratá ako mačky a psy. Tie však príznaky nemajú. Na vírus pochádzajúci pôovodm z Latinskej Ameriky neexistuje očkovanie.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:00 KINOSÁLA
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:15 Kutyil s.r.o. II.
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:25 Scorpions Forever
07:15 Noc s králem
09:25 To nejsi Ty