V Nitre vyčíňa gang

V Nitre vyčíňa gang

NITRA / Kradnú, robia neporiadok a krik. V jednom z nákupných centier v Nitre vyčíňa gang mladých výtržníkov z neďalekej osady. Za mrežami už skončil 18-ročný mladík, ktorý kradol elektroniku.

So skupinkou mladých ľudí, ktorá sa pohybuje po nákupnom centre v Nitre, majú problémy už niekoľko týždňov. zhodne to tvrdia zamestnanci niekoľkých prevádzok. Mladíci, podľa predavačiek chodia do predajní v skupinkách, aby sa im ľahšie kradlo, navzájom sa kryjú. Výnimkou nie sú ani nadávky a krik. Ak ich pri krádeži niekto z personálu alebo bezpečnostnej služby prichytí, vyhrážajú sa im. "Od začiatku tohto roka evidujeme v nákupnom centre 5 priestupkov proti majetku a dva trestné činy krádeže," potvrdila policajná hovorkyňa v Nitre Božena Bruchterová.

Viaceré z vecí majú nízku hodnotu a preto ide iba o priestupky. 18-ročnému zlodejovi sa ale podarilo ukradnúť drahšie veci. Mária z časti Orechov Dvor policajti obvinili a postavil sa aj pred súd. "Obvinený odcudzil z nákupného centra elektroniku za viac ako 800 eur," dodáva Bruchterová. Obvinený mladík skončil vo väzbe.

V nákupnom centre už prijali aj viaceré opatrenia. Okrem bezpečnostnej služby v ňom hliadkujú aj policajti. Marketingový manažér obchodného centra Ľuboš Trubíni tvrdí, že obchody monitoruje aj kamerový systém: "Galéria Mlyny je tak pravidelne detailnejšie monitorovaná hliadkami, ako aj kamerovým systémom, rovnako ako aj pohyb a činnosť neprispôsobivých osôb."

Podľa vyjadrenia manažéra nákupného centra sa situácia postupne zlepšuje. "Výsledkom zavedených opatrení je, že tieto neprispôsobivé osoby sa v priestoroch vyskytujú stále menej,"

Gang "rozmieňačov peňazí" úradoval nedávno na Záhorí, polícia urobila veľkú akciu, pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 Návštevníci 3: Revolúcia
14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
13:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
14:25 Mladí farmári II.
11:55 Extrémna premena II.
12:50 Fashion Hero: Svet módy trochu inak
14:00 Nákupné maniačky
12:10 Okido II.
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi
10:45 Láska na tři roky
12:35 Příliš pozdě na loučení
14:10 Klíč k minulosti