Pitva preukázala, prečo Adam zomrel na telesnej výchove

Pitva preukázala, prečo Adam zomrel na telesnej výchove

BRATISLAVA / Za nedávne úmrtie žiaka jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi môže vrodená choroba. S odvolaním sa na výsledky nariadenej pitvy a rodičov štrnásťročného žiaka o tom informoval portál Pluska.sk.

Adam skolaboval na hodine telesnej výchovy. Po skončení behu si ľahol na zem a upadol do bezvedomia, z ktorého sa ho už ani pedagógom, ani záchranárom prebrať nepodarilo. Pitva podľa portálu Pluska.sk ukázala, že príčinou smrti bolo zúženie aorty, čo je vrodená vada srdca a veľkých ciev, o ktorej rodičia podľa vlastných slov nevedeli.

"Nevedeli sme o synovej chorobe, lebo dovtedy nemal žiadne príznaky, ktoré by naznačovali vážnejší problém. Zároveň je pre nás útechou vedomie, že naše milované dieťa sa netrápilo," povedala portálu Adamova mama Ľudmila.

Rodičia chápu, že nie vždy sa dá uchrániť dieťa pred nebezpečenstvom. "Keby sme tam v tú kritickú chvíľu boli, neviem, či by sme niečo zmohli. Pedagógovia majú našu dôveru, veríme, že urobili maximum pre Adamkovu záchranu. Ak máme byť úprimní, keby sa to stalo nám, napríklad počas rodinnej vysokohorskej túry, vyrovnávali by sme sa s tým omnoho ťažšie," priznáva matka.

Zdroj: noviny.sk/Pluska.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:25 Agent II.
00:25 Noviny TV JOJ
01:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
23:20 Výchovný tábor
01:30 Kráľovná juhu II.
02:15 Profesionáli VI.
23:05 Vtierka Castle III.
00:05 Spackané plastické operácie IV.
01:05 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Zubor Pompík
00:10 Rexík
22:05 Pomsta mrtvého muže
23:55 Králičí nora
01:25 Dokonalá skrýš