Pitva preukázala, prečo Adam zomrel na telesnej výchove

Pitva preukázala, prečo Adam zomrel na telesnej výchove

BRATISLAVA / Za nedávne úmrtie žiaka jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi môže vrodená choroba. S odvolaním sa na výsledky nariadenej pitvy a rodičov štrnásťročného žiaka o tom informoval portál Pluska.sk.

Adam skolaboval na hodine telesnej výchovy. Po skončení behu si ľahol na zem a upadol do bezvedomia, z ktorého sa ho už ani pedagógom, ani záchranárom prebrať nepodarilo. Pitva podľa portálu Pluska.sk ukázala, že príčinou smrti bolo zúženie aorty, čo je vrodená vada srdca a veľkých ciev, o ktorej rodičia podľa vlastných slov nevedeli.

"Nevedeli sme o synovej chorobe, lebo dovtedy nemal žiadne príznaky, ktoré by naznačovali vážnejší problém. Zároveň je pre nás útechou vedomie, že naše milované dieťa sa netrápilo," povedala portálu Adamova mama Ľudmila.

Rodičia chápu, že nie vždy sa dá uchrániť dieťa pred nebezpečenstvom. "Keby sme tam v tú kritickú chvíľu boli, neviem, či by sme niečo zmohli. Pedagógovia majú našu dôveru, veríme, že urobili maximum pre Adamkovu záchranu. Ak máme byť úprimní, keby sa to stalo nám, napríklad počas rodinnej vysokohorskej túry, vyrovnávali by sme sa s tým omnoho ťažšie," priznáva matka.

Zdroj: noviny.sk/Pluska.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 SUPERMAMA
09:50 Súdna sieň
10:55 Súdna sieň
08:45 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
09:55 LUCKY ROOM
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:50 Barbapapa II.
09:00 Rozprávky z machu a papradia
09:10 Zubor Pompík
07:50 Příběh jedné jízdy
09:50 Skleněný zámek
12:05 Anděl v utajení