Povodňami zničenú cestu z Muráňa do Popradu začali opravovať aj napriek vážnemu obvineniu. Spor nastal medzi vládou a župou

Povodňami zničenú cestu z Muráňa do Popradu začali opravovať aj napriek vážnemu obvineniu. Spor nastal medzi vládou a župou

BANSKÁ BYSTRICA / Povodňami zničenú cestu z Muráňa do Popradu začali opravovať aj napriek vážnemu obvineniu. Začiatkom októbra pritom premiér a minister financií obvinili kraj, že chce štát obrať o milióny. Podľa župy to bude stáť 7 a pol milióna eur a zmluva so zhotoviteľom je už podpísaná.

Cestu medzi Muráňom a Prednou Horou zničili júnové povodne. S opravou začínajú až teraz. Zabrzdil to spor medzi krajom a vládou. Vznikol pre odhady koľko bude oprava stáť.  "Tým, že sme zvolili tento prístup tak cena z 19 klesla na 8 miliónov. Však to je menej ako polovica," vyhlásil minister financií Eduard Heger. "Cez tento príklad chceme odkázať, že neskúšajte to - lebo neuspejete. Štát tu nebude nejaká hus na šklbanie z ktorej si odšklbnete, čo len budete chcieť," dodal premiér Matovič.

"Ten odhad, že chceme dať niekomu 19 miliónov eur nie je pravda. Ak v slušnej spoločnosti dôjde k neúmyselnému omylu, tak ľudia by mali byť schopní sa ospravedlniť," povedal podpredseda banskobystrickej župy Ondrej Lunter.

​Rezort teraz vyzval kraj aby konal. Župa teda našla zhotoviteľa a zmluvne podpísaná výška opráv napokon dosiahla 7 a pol milióna eur. "Nakoniec tá zodpovednosť bola posunutá na nás a my sme využili tie možnosti čo máme a zazmluvnili sme tú cenu, ktorá je o jeden a pol milióna eur nižšia ako odporúča ÚHP," vysvetlil Lunter. 

Prvú etapu opráv chcú ukončiť ešte koncom tohto roka. Cesta bude v tom čase prejazdná len v jednom profile.
"Okamžite nasadzujeme kapacity," rázne vyhlásila zástupkyňa zhotoviteľa Magdaléna Dobišová. "Predpokladáme 30-50 ľudí, ktorí na tom budú pracovať 7 dní v týždni od rána do večera," dodal riaditeľ projektu Ivan Gajdoš. Druhú etapu, teda cestu v dvoch profiloch, chcú ukončiť do septembra 2021.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
12:10 Dážďovečky
12:15 Medzi nami zvieratkami
12:25 Krtko
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2
14:55 Altamira