VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

BANSKÁ BYSTRICA / Štyri banskobystrické policajtky sa vybrali do pohostinstiev. Návštevníkom prišli povedať, ako sa správať počas cesty z krčmy domov. Chodci v tmavom oblečení bez reflexných prvkov sú totiž ťažko rozoznateľní a vodiči si ich často všimnú až v poslednej chvíli.

Hostí posedávajúcich pri stoloch neskoro večer prekvapili štyri dámy v uniformách. Neprišli rozdávať pokuty ani riešiť priestupky. "Netradičná akcia pre návštevníkov pohostinstiev, snažíme sa im dohovoriť, aby nesadali za volant," povedala Andrea Petrovičová z krajského riaditeľstva.

Práve večer keď sa vracajú z krčmy, v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, sú pre vodičov prakticky neviditeľnými. Každý z návštevníkov pohostinstiev tak dostal reflexnú pásku.

"Nemám slov, toto sú policajtky, super. Akurát trochu vzruchu bude, chodím po tme, nemal som problém, ale mohol by som mať," hovorí jeden z návštevníkov pohostinstva. "Mali sme 87 nehôd s účasťou chodcov, z toho 30 zrazených na priechode," informuje hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová. Chlapom pri stoloch okrem toho hovorili aj o nehodách, ktoré spôsobili vodiči, ktorí si sadli za volant opití.

Za prvých desať mesiacov tohto roka sa v banskobystrickom kraji stalo 1 163 dopravných nehôd, z toho 129 vodič bolo pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
22:20 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:00 Hlboko v gangu
20:40 Starí frajeri
22:30 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
00:00 Z LA do Vegas
21:00 Akty X - NOVÁ SÉRIA
22:00 Tequila a Bonetti
22:55 ŽREBOVANIE
20:50 Sherm a jeho mikróby
21:05 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:20 ZáchranáRik II.
20:15 Pán Šanghaje
22:15 Útěk z polygamie
23:50 Otcové a dcery