VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

BANSKÁ BYSTRICA / Štyri banskobystrické policajtky sa vybrali do pohostinstiev. Návštevníkom prišli povedať, ako sa správať počas cesty z krčmy domov. Chodci v tmavom oblečení bez reflexných prvkov sú totiž ťažko rozoznateľní a vodiči si ich často všimnú až v poslednej chvíli.

Hostí posedávajúcich pri stoloch neskoro večer prekvapili štyri dámy v uniformách. Neprišli rozdávať pokuty ani riešiť priestupky. "Netradičná akcia pre návštevníkov pohostinstiev, snažíme sa im dohovoriť, aby nesadali za volant," povedala Andrea Petrovičová z krajského riaditeľstva.

Práve večer keď sa vracajú z krčmy, v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, sú pre vodičov prakticky neviditeľnými. Každý z návštevníkov pohostinstiev tak dostal reflexnú pásku.

"Nemám slov, toto sú policajtky, super. Akurát trochu vzruchu bude, chodím po tme, nemal som problém, ale mohol by som mať," hovorí jeden z návštevníkov pohostinstva. "Mali sme 87 nehôd s účasťou chodcov, z toho 30 zrazených na priechode," informuje hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová. Chlapom pri stoloch okrem toho hovorili aj o nehodách, ktoré spôsobili vodiči, ktorí si sadli za volant opití.

Za prvých desať mesiacov tohto roka sa v banskobystrickom kraji stalo 1 163 dopravných nehôd, z toho 129 vodič bolo pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:05 POLICAJTI V AKCII
09:20 Súdna sieň
06:50 PÁLI VÁM TO
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Najkrajšie bývanie III.
06:40 Profesionáli II.
07:35 Panelák
09:00 Nákupné maniačky
07:00 Rapotáčik
07:05 Agi Bagi
07:25 George a Martha
06:35 Cvokař
08:30 Nowhere Boy
10:15 Angele a Tony