VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

VIDEO: Policajtky v krčme. Chlapi sa nevedeli vynadívať

BANSKÁ BYSTRICA / Štyri banskobystrické policajtky sa vybrali do pohostinstiev. Návštevníkom prišli povedať, ako sa správať počas cesty z krčmy domov. Chodci v tmavom oblečení bez reflexných prvkov sú totiž ťažko rozoznateľní a vodiči si ich často všimnú až v poslednej chvíli.

Hostí posedávajúcich pri stoloch neskoro večer prekvapili štyri dámy v uniformách. Neprišli rozdávať pokuty ani riešiť priestupky. "Netradičná akcia pre návštevníkov pohostinstiev, snažíme sa im dohovoriť, aby nesadali za volant," povedala Andrea Petrovičová z krajského riaditeľstva.

Práve večer keď sa vracajú z krčmy, v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, sú pre vodičov prakticky neviditeľnými. Každý z návštevníkov pohostinstiev tak dostal reflexnú pásku.

"Nemám slov, toto sú policajtky, super. Akurát trochu vzruchu bude, chodím po tme, nemal som problém, ale mohol by som mať," hovorí jeden z návštevníkov pohostinstva. "Mali sme 87 nehôd s účasťou chodcov, z toho 30 zrazených na priechode," informuje hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová. Chlapom pri stoloch okrem toho hovorili aj o nehodách, ktoré spôsobili vodiči, ktorí si sadli za volant opití.

Za prvých desať mesiacov tohto roka sa v banskobystrickom kraji stalo 1 163 dopravných nehôd, z toho 129 vodič bolo pod vplyvom alkoholu.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:00 POLICAJTI V AKCII
10:20 MacGyver
12:50 Prvé oddelenie II.
13:40 Planéta bez ľudí II.
11:30 JAG III.
13:30 Kosti IV.
14:30 Vražedné Miami
12:25 Oskar v balóne
12:45 Medzi nami zvieratkami
12:50 Rybičky Flip a Flap
11:45 Tanec draků
13:30 Příběhy ze Země Oz: Dorotčin návrat
15:10 Absurdistán