Mladú ženu zneužili, namiesto sľubovanej lásky musela žobrať

Mladú ženu zneužili, namiesto sľubovanej lásky musela žobrať

BANSKÁ BYSTRICA / Banskobystrický súd rozhodoval o treste pre troch mužov z Rimavskej Soboty. Pred časom ich odsúdili za obchodovanie s ľuďmi. Mladú ženu a staršieho muža vozili do Nemecka, kde ich nútili žobrať. Všetky peniaze končili v ich vreckách.

Dvom odsúdeným mužom sa 4 a 5-ročné nepodmienečné tresty nepáčili, a tak o ich osude rozhodoval krajský súd. Rimavskosoboťan využil zlú životnú situáciu 21-ročnej Annamárie, sľuboval jej lásku. Pod zámienkou sladkých rečí ju vyviezli do Nemecka, obliekli do veľkých špinavých handár a celý deň nútili žobrať. Spávala v podzemnom parkovisku a jesť dostávala len večer, všetky peniaze musela odovzdať dvom mužom. Banskobystrickí sudcovia im pôvodné 4 a 5-ročné tresty potvrdili. "Ja tomu ináč nerozumiem, ale je to veľa," povedal príbuzný odsúdeného.

Obidvaja už so zákonom mali problémy, trestaní boli trinásťkrát. Tretí odsúdený muž vyviazol len s podmienkou. "Rozsudok je zákonný, a to aj konštatoval krajský súd," informuje Peter Múkera, obhajca Ondreja L.

Mladej žene budú musieť spoločne zaplatiť 2 000 eur. Špinavú a poriadne smradľavú si ju v Nemecku všimla Slovenka, ktorá ju zobrala k sebe umyť sa a kúpila jej cestovný lístok na Slovensko. Podobne do Nemecka vyviezli a nútili žobrať ďalšieho muža z Popradu. 4 a 5-ročné tresty sa nepáčili rodine.

Rozsudok je dnešným dňom právoplatný, predseda senátu tak dnešným dňom nariadil výkon trestu.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Katarína Juríčková

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
22:00 Hawaii 5-0 X.
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
20:30 Bob a Bobek králiky z klobúka
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba
23:30 Na shledanou tam nahoře