Tentoraz idem voliť. Do eurovolieb ostáva približne 100 dní

Tentoraz idem voliť. Do eurovolieb ostáva približne 100 dní

BRATISLAVA / Do volieb do Európskeho parlamentu nám zostáva približne 100 dní. Slovensko pritom drží historický rekord v najnižšej účasti v eurovoľbách. A aby sa to už nezopakovalo, Európsky parlament prichádza aj na Slovensko s iniciatívou "tentoraz idem voliť."

Zloženie Európskeho parlamentu sa približne o 100 dní úplne zmení. Čakajú nás voľby a aj nové prerozdelenie politickej sily. “Našou takou vlajkovou iniciatívou, ktorou chceme pritiahnuť najmä mladých ľudí, ktorých účasť v minulých voľbách bola iba 6 percent, čo je naozaj rekord rekordov v EÚ," informovala Soňa Mellak z Press attache Európskeho parlamentu pre Slovensko. 

Najmä pre mladých ľudí parlament vytvoril webovú stránku tentorazidemvolit.eu. Tu sa môžete zapísať a systém vám pripomenie, kedy budú voľby. Okrem toho vás upozorní aj na všetky podujatia k voľbám na Slovensku.

“Chceme chodiť priamo k ľuďom, máme asi 20 priamo našich podujatí a asi 50 podujatí s našimi partnermi,” dodáva Mellak. A nielen na týchto podujatiach, ale na mnohých miestach Slovenska nájdete aj túto prenosnú eurovolebnú schránku. Bezplatne budete môcť odoslať pohľadnicu tomu, komu chcete pripomenúť voľby.

“Budú mať možnosť vypísať takúto pohľadnicu “tentoraz idem voliť”, lebo mi záleží napríklad na tom, kto nás bude reprezentovať v Európskom parlamente, alebo na zdravšom životnom prostredí a podobne, vypíšu adresu, my to potom vyzbierame počas mája a pošleme,” vysvetľuje Róbert Hajšel z kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. 

Kancelária Európskeho parlamentu ju do volieb odošle, aby ste nezabudli na 25. mája, kedy si zvolíme 14 nových poslancov do Európskeho parlametnu. 

Pozrite si rozhovor s riaditeľom kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku o tom, prečo je dôležité ísť voliť do eurovolieb: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Noviny TV JOJ
06:25 SpongeBob SquarePants IX.
06:55 Paddington 2
05:10 KINOSÁLA
05:20 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:40 Najšpinavšie domácnosti
06:25 Extrémni žgrloši II.
06:45 Extrémni žgrloši II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:10 Sníček
06:30 Henry ze zkumavky
08:15 Všechno musí pryč
10:05 The Circle