Zatiahnuté
-3°
Bratislava
Oto
5.12.2023
VIDEO: Študenti žurnalistiky vyzývajú Fica, aby prehodnotil svoj postoj k novinárom
Zdielať na

VIDEO: Študenti žurnalistiky vyzývajú Fica, aby prehodnotil svoj postoj k novinárom

BRATISLAVA / V pondelok 20. novembra sa pred Úradom vlády stretli študenti žurnalistiky Univerzity Komenského na znak protestu proti vyjadreniam Roberta Fica voči novinárom. Vyzývajú ho, aby sa ospravedlnil a prehodnotil svoj postoj voči žurnalistom a žurnalistkám.

"Pociťujeme vzrastajúcu nenávisť a tendenčné útoky voči vybraným médiám, ktoré ste Vy osobne, pán premiér, otvorene nazvali nepriateľskými," vyjadrili študenti v otvorenom liste. Reagujú na vyhlásenie Roberta Fica o preverení akreditácie Denníka N, Denníka SME, TV Markíza a Aktualít. Okrem toho sa vyhradili voči nekorektným vyjadreniam politikov, ktoré boli zamerané na novinárov a žiadajú ospravedlnenie.

Ďalším bodom je nesúhlas s vyjadrenými pokynmi pre poslancov strany SMER-SD na financovanie vybraných médií. Odkazujú pri tom na video na sociálnej sieti Roberta Fica, v ktorom vyjadrenie odznelo. "Je neetické, aby verejný činiteľ zneužil nástroje financovania proti konkrétnym subjektom. Išlo by o neférové a netransparentné správanie, účelovo zamerané proti médiám, ktoré sú pre Vás nepohodlné," uvádzajú študenti. 

Na piatom rokovaní vlády sa predĺžili kontroly na hraniciach s Maďarskom. Ďalším bodom z dielne envirorezortu je aj novela súvisiaca s envirozáťažami, ale reč je aj o vstupe médií do parlamentu a na Úrad vlády.

Viac na mieste zisťovala reportérka TV JOJ Júlia Zelenková:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy