Voľby sú už na spadnutie. Štatistický úrad nenechá ľudí na výsledky čakať

Voľby sú už na spadnutie. Štatistický úrad nenechá ľudí na výsledky čakať

BRATISLAVA / Kampaň do komunálnych volieb sa skončila a už od polnoci 8. novembra začalo plynúť moratórium. Prvé výsledky volieb budú zverejňované priebežne počas sobotňajšej noci, keď sa zatvoria volebné miestnosti po 22:00.

Komunálne voľby sú už za dverami a všetko by malo byť dokonale pripravené. "Na spracovanie výsledkov sa použije integrovaný volebný informačný systém," uviedol Alexander Ballek, predseda Štatistického úradu Slovenskej republiky. 

Rýchlosť, akou sa priebežné výsledky budú objavovať a v 10-minútových intervaloch obnovovať na tradičnej webovej adrese "www.volbysr.sk", závisí aj od rýchlosti, akou sčítajú hlasy jednotlivé volebné komisie a potom odošlú zápisnice. "V priebežnej fáze sumarizácie výsledkov bude dostupné meno víťaza na post starostu alebo primátora a počet hlasov, ktoré získal. V záverečných výsledkoch, v nedeľu popoludní, budú dostupné výsledky aj ostatných kandidátov, ktorí neuspeli," informovala Jana Morháčová, hovorkyňa Štatistického úradu Slovenskej republiky. 

Priebežný vývoj sa dozvieme v prípade dvoch veľkých slovenských miest. "Historicky prvýkrát budú výsledky voľby primátora mesta Bratislava a Mesta Košice zobrazované priebežne. Verejnosť a médiá tak budú môcť vidieť priebežné poradie kandidátov," povedal Alexander Ballek. Štatistický úrad poskytuje iba odhad počtu oprávnených vodičov. "Nedisponujeme číslami o počte cudzincov, ktorí sa môžu zúčastňovať týchto volieb," dodal predseda Štatistického úradu Slovenskej republiky. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:05 VEĽKÝ BALÍK
23:00 Milenci tých druhých
20:05 OKTAGON MMA ZÁPASENIE - FINÁLE
23:25 Po stopách zabijaka
01:25 Centurion
21:00 Myšlienky vraha VI.
22:00 INKOGNITO
23:05 INKOGNITO
21:20 ZáchranáRik II.
21:30 Sam a Max
21:50 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Empire State
21:55 Pláč sovy
23:45 Vždycky jsem chtěl být gangster