Danko oznámil, že za prezidenta kandidovať nebude. Dôležitá je SNS

09.10.2018 15:16 Noviny.sk Politika

Danko oznámil, že za prezidenta kandidovať nebude. Dôležitá je SNS

BRATISLAVA / Predseda NR SR a strany SNS Andrej Danko v utorok vyhlásil, že nebude kandidovať na post prezidenta v budúcoročných voľbách. Povedal to počas zahraničnej cesty v Turecku. Podľa jeho slov, ho čaká dôležitá úloha a program so stranou národniarov.

"Budem sa snažiť, aby SNS mala kandidáta. SNS má 15 poslancov, musí mať kandidáta na prezidenta," povedal Andrej Danko po tom, čo vylúčil svoju kandidatúru na post prezidenta. Urobil tak počas služobnej cesty, summitu v tureckej Antalyi, kde rokoval s 39 lídrami euroázijských krajín. 

​Danko uvažuje o tom, ako pripraviť nový program SNS pre parlamentné voľby a získať väčší mandát. "Chcem presvedčiť, že všetky naše kroky, či už dovolenkové poukážky, zdanenie obchodných reťazcov, ktoré zdierajú našich poľnohospodárov, mali význam. Nie je ľahké získať väčšiu politickú podporu, ale myslím, že v mojom veku by som mal o ňu zabojovať. Keď budem mať väčšie šediny, môžem zabojovať o takéto pozície - miesto prezidenta," dodal. 

Na summite za podnikateľov

Účasťou na summite chce zlepšiť postavenie slovenských podnikateľov na svetovom trhu a na východ od nás, kde je vysoký potenciál obchodného rastu. "Nesmieme to podceniť na žiadnej úrovni a musíme podporovať nadviazanie korektných vzťahov. Aj preto je toto podujatie výnimočnou príležitosťou diskutovať o zásadných otázkach rozvoja spolupráce medzi Európou a Áziou, ktoré sa svojim významom dotýkajú celého medzinárodného spoločenstva," povedal počas svojho vystúpenia. Podľa jeho slov je dôležité aby Slovensko malo spojenectvá a partnerstvá. "Dnes, možno viac ako včera, je dôležité ukázať, že sme schopní spolu sedieť za jedným stolom a viesť konštruktívny a vecný dialóg," dodal vo vo svojom prejave.

Pozrite si reportáž o Dankovi a jeho vysokoškolskom titule:

Zdroj: noviny.sk/sita

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
19:50 TIPOS INFO
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti II.
18:55 Viking Vicky
16:05 Zátah
18:20 Nanga Parbat
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Skutečný Rocky Balboa