Pavol Paška už ráno volal lekárovi, cestu do nemocnice neprežil

Pavol Paška už ráno volal lekárovi, cestu do nemocnice neprežil

KOŠICE / Vo veku 60 rokov zomrel bývalý predseda parlamentu Pavol Paška. Bývalý politik dostal podľa všetkého infarkt.

Informáciu priniesol ako prvý denník N. Podľa informácií TV JOJ sa zdravotné problémy prejavili v piatok skoro ráno. Vo svojej košickej rezidencii pocítil bolesť na hrudi, na pomoc si privolal svojho kamaráta - lekára. Spoločne sa rozhodli vyhľadať špecializovanú starostlivosť v srdcovo-cievnom ústave. V aute sa ale podľa zistení TV JOJ odohrala dráma, keď Paška stratil vedomie. Skúsený lekár, v tom momente aj vodič, musel konať veľmi rýchlo. "Krátko pred desiatou ráno bol do areálu našej nemocnice súkromným autom dovezený pacient, ktorý nejavil známky života," povedala Mária Grüllingová, riaditeľka Železničnej nemocnice v Košiciach.

Vodič auta a lekár v jednej osobe usúdil, že konať treba okamžite a preto si vybral prvú nemocnicu, ktorá bola cestou. Podľa svedkov Paška po otvorení dverí na aute nekomunikoval, jeho telo bolo bezvládne a začali ho oživovať na chodníku pred nemocnicou. "Personál okamžite privolal lekársky resuscitačný tím, ktorý bol na mieste do 30 sekúnd a okamžite začali s oživovaním. Napriek enormnej snahe lekárov a 25-minútovej resuscitácii, tá nebola úspešná a, žiaľ, museli konštatovať smrť niekoľko minút pred pol jedenástou," vyjadrila sa Mária Grüllingová.

Presnú príčinu úmrtia ale odmietli konkretizovať. Podľa informácií TV JOJ išlo buď o masívny infarkt, alebo prasknutú aortu, teda hlavnú tepnu.


Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
07:05 Chutíš mi
05:45 Profesionáli II.
06:30 X Factor Veľká Británia XIII.
08:45 Nákupné maniačky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Bob a Bobek králiky z klobúka
05:50 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část
07:55 Tanec draků
09:40 Příběh jedné jízdy