FOTOREPORTÁŽ: "Za slušné Slovensko" sa zhromaždili aj vo Veľkej Británii a v Írsku

06.04.2018 09:40 Noviny.sk Slovensko

FOTOREPORTÁŽ: "Za slušné Slovensko" sa zhromaždili aj vo Veľkej Británii a v Írsku

Archívna reportáž
embed kód
DUBLIN MANCHESTER / Vo štvrtok vyšli už piatykrát do ulíc v 25 mestách Slovenska ľudia, ktorí nie sú spokojní s krokmi novej vlády. Ich počty sa stále rátajú v desaťtisícoch. Neboli to ale len slovenské mestá, kde ľudia vyjadrili podporu požiadavkám organizátorov zhromaždení.

Slováci žijúci v zahraničí síce zväčša cestu pre protesty domov nemerali, ale svoj názor dali najavo. Plánované boli stretnutia v 8 mestách - Praha, Amsterdam, Berlín, Palo Alto (USA), Sheffield, Štokholm, Dublin a Manchester. Londýn ostal tentokrát mimo diania, organizátori miestnych protestov totiž odcestovali na Slovensko. 

V hlavnom meste Írska, v Dubline, sa zhromaždila desiatka Slovákov, plagátikmi dali najavo svoj názor. Zaujímavosťou je, že si dali vyrobiť odznaky #Allforjan na vlastné náklady a podarilo sa im to pomerne rýchlo. Konšpirácie za tým pritom hľadať netreba. Podobne sa chystajú postupovať aj v anglickom Manchestri, kde sa stretol zhruba rovnaký počet ľudí podporujúci iniciatívu na Slovensku.

Za štvrtkovou akciou stáli na Slovensku dve iniciatívy, ktoré sa pre spoločný cieľ spojili - iniciatíva Za slušné Slovensko a Nie je nám to jedno. Zároveň vyhlasujú, že nespolupracujú so žiadnou politickou stranou. Organizátori kritizujú najmä nového ministra vnútra Tomáša Druckera za to, že neodvolal policajného prezidenta Tibora Gašpara. Opätovne žiadajú nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice a chcú aj odpolitizovanie polície.

Pozrite si súvisiace reportáže:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:15 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Simpsonovci XXVI.
18:10 Vianočný Panelák
19:30 ŽREBOVANIE
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VI.
19:00 Súdna sieň
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik 2
18:30 Máša a medveď III.
17:05 Asterix a Vikingové
18:35 Ohnivý armagedon
20:15 Ve jménu krále 3: Síla medailonu