Vzniká liberálno-konzervatívno-sociálna strana. Zakladá ju Mihál s Beblavým

19.04.2017 10:11 Noviny.sk Politika

Vzniká liberálno-konzervatívno-sociálna strana. Zakladá ju Mihál s Beblavým

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Denník N priniesol informáciu o novovznikajúcej strane, ktorej zakladateľmi sú Jozef Mihál, ktorý prednedávnom opustil rady SaS, a Miroslav Beblavý, ktorý krátko po minuloročných voľbách vystúpil zo strany #SIEŤ. Pridalo sa k nim ďalších päť nezaradených poslancov NR SR.

Ako informuje Denník N, rozhodnutie založiť novú stranu padlo asi pred 2 týždňami, keď sa stretli siedmi nezaradení poslanci a zhodli sa, že nová strana je potrebná. Činia tak najmä s ohľadom na to, že ľudia z iniciatívy Progresívne Slovensko sa zatiaľ jasne nevyjadrili a nechcú už čakať na ich rozhodnutie.

Okrem Beblavého a Mihála sa pridali aj poslanci Zuzana Zimenová (ukončila spoluprácu so stranou #SIEŤ), Simona Petrík (vystúpila zo strany #SIEŤ), Katarína Macháčková (vystúpila zo strany #SIEŤ), Viera Dubačová (opustila hnutie OĽaNO) a Oto Žarnay (opustil hnutie OĽaNO).

Stranu chce táto sedmička založiť do roka, názov jej ešte nevymysleli. Chcú byť jasne proeurópski, dôraz kladú na odbornosť členov. V ekonomickej oblasti chcú byť na jednej strane liberálni s orientáciou na trhovú ekonomiku, ktorú treba na druhej strane vyvážiť silnou sociálnou funkciou štátu.

Miroslav Beblavý sa na svojej facebookovej stránke k založeniu strany vyjadril: "Najstrašnejšia veta v slovenčine znie: Zakladáme politickú stranu. Ak však rastúce množstvo občanov nemá koho voliť, treba s tým niečo robiť. Budeme tu pre tých, ktorí od politikov chcú len to, aby nekradli, svedomito pracovali a držali sa hodnôt Novembra 1989".

Do tohtoročných krajských volieb však nejdú: "Budeme podporovať rozumných ľudí, ktorí kandidujú za županov alebo poslancov. K voľbám sa budeme vyjadrovať, ale aktívne sa na nich nezúčastníme,“ povedal pre Denník N Mihál.

Pozrite si archívnu reportáž o odchode Jozefa Mihála zo strany Sloboda a solidarita.

Zdroj: dennikn.sk/noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
05:55 Prvé oddelenie
06:15 Prvé oddelenie
06:35 Súdna sieň
05:30 Ochranca IV.
07:25 Panelák
08:45 Nákupné maniačky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Timothy ide do školy
06:40 Macko Uško
05:55 Kouzlo Vánoc
07:40 Loď lásky
09:30 Otcové a dcery