Spoločnosť T–GUM Hnúšťa prepúšťa 50 ľudí
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: t-gumhn.sk
Firmu prevzali noví majitelia, ktorí plánujú reštrukturalizáciu a neskôr aj so zvýšenie počtu zamestnancov
"Žiaľ, boli sme nútení pristúpiť k takémuto radikálnemu riešeniu. Kríza sa dotkla najmä automobilového priemyslu, a tak aj nás. Podľa môjho názoru ide však len o krátkodobú situáciu," potvrdil hromadné prepúšťanie konateľ spoločnosti Tomáš Pavljuk.
T–GUM Hnúšťa prevzali noví majitelia v marci 2010, ktorí plánujú celkovú reštrukturalizáciu gumárenského podniku a neskôr aj so zvýšením počtu zamestnancov. Vo firme ostane po prepustení 50 ľudí naďalej pracovať 35 osôb. "Určite nechceme výrobu úplne zastaviť. T–GUM bude fungovať aj naďalej," spresnil Pavljuk.
Primátor Michal Bagačka verí, že v Hnúšti sa už viac nebude prepúšťať a nezamestnaní občania z gumárenskej firmy si nájdu novú prácu. "Minulý rok bol pre túto firmu zrejme najťažší a takéto to malo dôsledky," doplnil.
Spoločnosť T-GUM Hnúšťa vznikla v roku 2000 so 100-percentným podielom slovenského kapitálu. V roku 2001 došlo k rozšíreniu jej podnikateľskej činnosti o výrobu v oblasti výrobkov z lisovanej technickej gumy, ktorá sa stala jej hlavnou podnikateľskou činnosťou. Od roku 2005 sa spoločnosť orientuje aj na vývoj a predaj gumárenských zmesí.
V okrese Rimavská Sobota je 33,93-percentná miera evidovanej nezamestnanosti. Od začiatku minulého roka bolo na Gemeri šesť hromadných prepúšťaní. Celkovo sa zrušilo 220 pracovných miest. Naposledy sa hromadne prepúšťalo v januári v textilnom závode v Tisovci, kde o prácu takto prišlo 60 ľudí.