Podpora slovenských startupov nadobudla nový rozmer. Perry Talents vyšle startupy na pobyt do Virgínie či Izraela

27.08.2019 19:50 Noviny.sk Ekonomika

Podpora slovenských startupov nadobudla nový rozmer. Perry Talents vyšle startupy na pobyt do Virgínie či Izraela

BRATISLAVA / Po úspešnom vlaňajšom nultom ročníku podnikateľského akcelerátora Perry talents, ktorý poskytol vybraným slovenským startupom 9-mesačný program školení či stretnutí s investormi, prichádza prvý ročník s novinkou. Na základe úspechu vo verejnej výzve podpredsedu vlády pre informatizáciu môžu nádejné startupy získať viacmesačné pobyty v oblasti komunikačných technológií či energetiky v americkej Virgínii alebo v oblasti kybernetickej bezpečnosti či biotechnológií v izraelskom Tel Avive, vrátane finančnej podpory desiatok tisíc eur.

Podnikateľský akcelerátor Perry Talents vyšle vybrané startupy na pobyt do Virgínie a Izraela. Ako jeho zástupcovia v utorok informovali na tlačovej besede, na základe výzvy podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho pripravia nádejné startupy na trojmesačný pobyt. "Boli sme v tejto výzve úspešní a budeme môcť ako prvý akcelerátor na Slovensku poslať nádejné startupy do zahraničia," informoval jeden zo zakladateľov akcelerátora Andrej Krúpa. Vybrané startupy akcelerátor pripraví a pošle na trojmesačný pobyt. 

Smart City Works v USA - spolupráca v oblastiach:

  • Informačné a komunikačné technológie 
  • Energetika
  • Sociálna oblasť

Vybrané startupy budú mať možnosť vycestovať na tri mesiace do akceleračného programu Smart City Works v USA. Startup získa podporu za akceleračný program v hodnote 40 000 eur a 20 000 eur na režijné náklady súvisiace s pobytom v akceleračnom centre. 

Innovation Leaders Open Gate v Tel Avive - spolupráca v oblastiach:

  • Priemysel 4.0
  • Biotechnológie
  • Kybernetická bezpečnosť

V trojmesačnom akceleračnom programe Innovation Leaders Open Gate v Tel Avive získajú vybrané startupy podporu na svoj program v hodnote 90 000 eur a na réžiu ďalších 20 000 eur. 

​Počas prípravy pred zahraničným pobytom sa budú vybrané startupy vzdelávať v konkrétnych oblastiach, ktoré sú zamerané na projektové riadenie a tvorbu biznis modelov, rozvoj podnikania a možnosť financovania, prezentačné a komunikačné zručnosti. Pokiaľ startup vyberú, bude zaradený do štvortýždňového programu. Z účastníkov následne vyberú dva startupy, ktoré pôjdu do Virgínie a šesť sa presunie do Izraela. Štvortýždňový program sa spúšťa 2. septembra. Do zahraničných akcelerátorov sa má ísť začiatkom budúceho roka.

Záujemcovia sa musia prihlásiť na webovej stránke PERRYTALENTS.sk

SAV a ministerstvo školstva sú opäť na nože. Výskumníci sa obávajú, že situácia odradí mladých vedcov, viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/SITA/PERRY TALENTS

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:55 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
11:15 Deň po tom
13:55 Ľadové kráľovstvo
08:05 Mačka a pes
10:30 Zvedený učiteľkou
12:50 VŠETKO ČO MÁM RÁD
08:50 Vraždy v Brokenwoode IV.
11:20 Knight Rider
13:10 Kuriér
09:00 Hanička a Murko pre najmenších
09:10 Ocko hrdina
09:15 Medzi nami zvieratkami
07:55 Princ Krasoň
09:30 Dámský klub
11:25 Phoebe v říši divů