Oblačno
19°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Burzy sa môžu zrútiť, svet bude mať problémy
Zdielať na
Ekonomika

Burzy sa môžu zrútiť, svet bude mať problémy

Zdroj: SITA

NEW YORK / Podľa významných investorov a finančníkov hrozí veľké nebezpečenstvo, že svetové burzy sa v blízkej dobe môžu zrútiť a svet môže mať veľké problémy. Informoval o tom odborný finančný portál moneynews.com.

"Nemôžeme byť prekvapení, ak by sa v blízkej dobe zrútili burzy," povedal manažér hedgeových fondov Mark Spitznagel. "Faktom je, že to musíme absolútne očakávať," dodal.

Viní Obamu

Mark Spitznagel nie je jediný, ktorý má tento názor. "Sme v obrovskej bubline finančného majetku. Môže to prasknúť každým dňom," varuje švajčiarsky ekonomický poradca Marc Faber, ktorého cituje portál moneynews.com. 

Ten viní za vzniknuté problémy neschopnosť amerického prezidenta Baracka Obamu a jeho vládu riešiť zásadné ekonomické problémy. 

Na možný kolaps sa pripravuje aj jeden z najvýznamnejších svetových investorov Warren Buffett. Podľa známeho indikátora Warrena Buffetta pád burzy môže prísť kedykoľvek. 

Peniaze pod matrac

Podľa odborníkov je jedna z možností ako neprísť o peniaze, schovať ich pod matrac alebo predať všetky svoje akcie. Podľa zakladateľa Absolute Profits Seana Hymana je tu ešte jedna možnosť.

"Existujú určité sektory trhu, na ktorých sú v nasledujúcich rokoch zaručené dobré výsledky," vysvetľuje Hyman. "Dostať sa teraz z burzy môže byť nákladné," dodáva. 

Súvisiace články

Najčítanejšie