Jasno
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Volkswagen otvoril v Stupave novú továreň
Zdielať na
Ekonomika

Volkswagen otvoril v Stupave novú továreň

STUPAVA / Spoločnosť Volkswagen Slovakia v utorok otvorila v Stupave nové technologické centrum. Nástrojáreň si vyžiadala investície vo výške štyroch miliónov eur.

"Vzniklo tu technologické centrum pre výrobu a inovovanie zariadení a nástrojov, ako sú zváracie kliešte, manipulátory, či ochranné prvky strojov. Nasadzovať ich budeme v automobilovej výrobe. Pre Volkswagen Slovakia je toto technologické centrum prihlásením sa k ďalšiemu pôsobeniu na Slovensku," povedal predseda predstavenstva VW Slovakia Albrecht Reimold.

Extrémna presnosť

Hala v Stupave má rozlohu šesť tisíc metrov štvorcových, pričom v nej pracuje päťdesiat zamestnancov a ďalší podporný personál. Výroba zariadení pre produkčné linky si podľa zverejnených informácií vyžaduje extrémnu presnosť na 0,02 milimetra.

Produkčné portfólio tvoria zariadenia ako zváracie kliešte, či manipulátory pre roboty, prípravky pre výrobné linky a prvky na ochranu zariadení.

Čína, India, Mexiko

Dodávané budú do závodov nielen v krajinách EÚ, ale aj do Číny, Indie, či Mexika. "Volkswagen je tu vyše 22 rokov, vytvoril 9 400 pracovných miest, obrovským podielom tvorí náš export, náš hrubý domáci produkt a v zásade za minimálnej podpory štátu, respektíve je to ukážkový investor v tom zmysle, že nepýta veľa," povedal riaditeľ kancelárie ministra hospodárstva SR Bruno Hromý.

Automobilka Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku viac ako 23 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Zamestnáva cez 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky.

V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.

V novej fabrike v Stupave našli svoje zamestnanie aj kone. Ako ekologické kosačky, pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie