Zatiahnuté
Bratislava
Edmund
1.12.2022
TMR chce modernizovať zábavný park v Poľsku
Zdielať na
Ekonomika

TMR chce modernizovať zábavný park v Poľsku

Zdroj: noviny.sk

BRATISLAVA / Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s., ktorá prevádzkuje horské strediská, chce modernizovať Sliezsky zábavný park v Poľsku. Vedenie spoločnosti TMR a predstavenstvo spoločnosti WPKiW S.A, ktorá vlastní park, intenčný list k dohode o spolupráci.

Zároveň sa začal proces prípravy osobitných zmlúv a podmienok spolupráce. "Dnes je TMR spoločnosťou s rozsiahlym finančným zázemím, ktorá sa chce ďalej rozvíjať a nebojí sa ísť s investíciami do projektov, ako je zábavný park," uviedol predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ TMR Bohuš Hlavatý.

"Máme mnohoročné skúsenosti s manažovaním podobných centier a veríme marketingovej synergii medzi našimi strediskami v Poľsku, na Slovensku a v Čechách," dodal.

Najstarší zábavný park

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Poľský manažment parku začal v septembri minulého roka hľadať investora na modernizáciu. Konečný súhlas so zaangažovaním TMR do modernizácie zábavného parku vydá Sliezske vojvodstvo.

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a. s. pôsobí v oblasti cestovného ruchu v strednej a východnej Európe. Firma sama alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Do konca roka 2013 preinvestovala do rozvoja a modernizácie stredísk takmer 190 mil. eur. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

Súvisiace články

Najčítanejšie