Falošný Zuckerberg je predzvesťou problémov s "deep fake" videami

Falošný Zuckerberg je predzvesťou problémov s "deep fake" videami

BRATISLAVA / Sociálne siete predstavujú nielen skvelú príležitosť na okamžitú komunikáciu s kýmkoľvek kdekoľvek na svete, prinášajú aj celý rad problémov, vrátane šírenia falošných správ, nenávisti či priameho ovplyvňovania politického diania a volieb. Jednou z hrozieb sú takzvané deep fake videá, falošné videá, ktoré sa tvária ako reálne obrazovo zvukové záznamy známych osobností. Hlavou "hviezdou" jedného z nich sa stal samotný šéf Facebooku Mark Zuckerberg.

Mark Zuckerberg rieši prekérnu situáciu. Na internete sa objavilo falošné video, v ktorom sa vystatuje, ako má pod palcom dáta miliárd ľudí. Zábery vytvorili technológiou známou ako deepfake, ktorá dokáže vytvoriť nové nahrávky na nerozoznanie od reality. Zuckerberga tak dobehla vlastná politika.

Jeho sociálna sieť totiž uplynulý mesiac odmietla odstrániť zmanipulované video s predsedkyňou americkej snemovne reprezentantov Nancy Pelosi so slovami, že by ho nestiahli, ani ak by v ňom - bol ich šéf. Teraz musí spoločnosť rozhodnúť o tom, či si bude stáť za slovom.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 Dr. LUDSKY
07:35 Panelák VII.
05:40 Profesionáli VIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Podfukáři
07:25 Princ Krasoň
09:05 Pozlátko Hollywoodu