Poleťte do vesmíru so svojimi deťmi

Poleťte do vesmíru so svojimi deťmi Zdroj: ISIFA
BRATISLAVA / V roku 1961 poslali Rusi do vesmíru Jurija Gagarina, o osem rokov neskôr vstúpil na povrch Mesiaca Neil Armstrong. V stredu ukázali vedci svetu prvú fotografiu čiernej diery. Vesmír ponúka nevyčerpateľnú studnicu skúmania a bádania. A nielen pre dospelých, zaujíma aj deti.

Mnohí astronauti i vedci priznávajú, že sa rozhodli vesmírom zaoberať už v detstve. Schválne, koľkokrát sa vás vaše dieťa opýta na Mesiac, hviezdy či oblohu? Vysokoškolská pedagogička Mária Csatáryová sa rozhodla pomôcť rodičom a zodpovedať otázky detí o vesmíre. Nudiť sa nebudete.

Jej kniha „Letíme do vesmíru“ je unikátnym zošitom, v ktorom sa deti pomocou príbehu zoznámia s jednoduchými astronomickými úkazmi. "Pôvodne bola kniha určená do škôlok a škôl pre prvý stupeň, no zapáčila sa a preto sa dostala aj na trh," povedala autorka. Ktovie, možno raz bude aj vaše dieťa skúmať vesmír zo Zeme či priamo v ňom.

Súčasťou knihy sú úlohy, kde si dieťa môže maľovať a modelovať. Pätnásť príbehov malej Kamilky a jej starého otca je určených pre deti od päť do desať rokov. Vysvetľuje deťom premeny Mesiaca, názvy súhvezdí i Mliečnu cestu. To, čo sa dozviete v knihe si potom môžete overiť pozorovaním nočnej oblohy. Kedy ste sa naposledy zadívali na hviezdy a zapojili fantáziu?

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:00 Slečna zamilovaná
13:10 Valerian a mesto tisícich planét
16:20 GURMÁNI ULICE
10:45 Smrteľný omyl
13:10 Bola raz jedna škola
14:05 Bola raz jedna škola
11:55 Hawaii 5.0 IX.
12:55 Hawaii 5.0 IX.
14:00 Klamári I.
12:10 Mach a Šebestová na cestách
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek
11:55 Všechno, co si přeje
13:35 Zlatokopka
15:15 Red Dog - psí legenda