Vychytávky, ktoré ovládli rok 2017: Mladí Slováci vymýšľajú robotov a dobýjajú s nimi párty aj v zahraničí!

Vychytávky, ktoré ovládli rok 2017: Mladí Slováci vymýšľajú robotov a dobýjajú s nimi párty aj v zahraničí! Zdroj: SITA
INZERCIA / O novinkách a inováciách v rôznych tech odvetviach počúvame z každej svetovej strany. Málokto však vie, že vychytávky a trendy, ktoré premieňajú každú párty na jedinečnú aj ďaleko za oceánom, sú často z dielne slovenských vynálezcov. Mladí technologickí nadšenci vytvárajú rôzne druhy robotov, ktorí dokážu nie len čapovať drinky podľa tvojho gusta, ale aj plynulo komunikovať ľudskou rečou. Predstavme si teraz niektorých z nich.

Myšlienka o prvej vychytávke, ktorá sa bez pochýb stala súčasťou každej dobrej akcie, sa v hlavách jej tvorcov zrodila po poriadne bujarej firemnej párty. Mobily mali plné nezabudnuteľných selfičiek, vedeli však, že za krátko zostanú len „zapadnuté prachom“ v pamäti telefónov. Prečo si ich teda nevytlačiť a nezavesiť na nástenku? "Zamysleli sme sa a zistili, že by bolo fakt lepšie mať ich hneď. Poslať fotku niečomu, čo ti ju za pár sekúnd vypľuje. Tlačiť fotky po akcii v nejakom printshope sa nikomu nechce. Toto bol naozaj dobrý nápad, ktorý nás nakopol a ešte v ten deň sme sa pustili do práce,“ hovorí jeden z autorov Peter Šurín z agentúry Elite Solutions.

Technologickí geekovia dali hlavy dokopy a zakrátko vznikol Botograf. Autori ho najprv otestovali na svadbe jedného z nich, ktorá sa konala v Chorvátsku. Poriadny balkánsky bašavel zvládol na jednotku a postupne začal dobýjať festivaly, párty či iné veľké aj malé akcie. Klasické fotobunky úplne odsunul na druhú koľaj. Botograf totiž nepozná žiadne hranice. Odfotiť sa môžete kdekoľvek, a to doslova.

A ako Botograf vyzerá? Ide o chatbota - konverzačného robota ukrytého v skrinke z masívneho dreva, z ktorej návštevníci eventov len ťažko odtrhnú oči. Ohúri ich najmä retro dizajn, elegantné LED podsvietenie a veľký dotykový displej. Prístroj je prepojený s aplikáciou Messenger, prostredníctvom ktorej komunikuje s užívateľmi plynule ľudskou rečou. Stačí mu poslať fotografiu a on vám ju behom pár sekúnd vytlačí. Botograf bez problémov dokáže fungovať aj celý deň. Disponuje vymeniteľným zásobníkom až na 700 fotiek a dokáže vytlačiť až 3 fotky za minútu. Navyše, na tohtoročnej súťaži Digital Pie zožal obrovský úspech a jeho tvorcovia si odniesli Pie v kategórii Execution.

Z dielne tej istej agentúry vyšiel aj tzv. DrinkBox. Robotický barman, vďaka ktorému sa viete na párty poriadne odviazať aj s noblesou. Funguje totiž na princípe hravého kvízu. DrinkBox vám naleje len vtedy, ak správne odpoviete na kvízové otázky. "Náš národný zvyk sme posunuli na vyššiu technologickú úroveň tak, aby z nej mohlo profitovať celé ľudstvo,“ hovorí Daniel Suchanovský, head developer z Elite Solutions.


DrinkBox sa testoval najviac, ako inak, na Východe. Kvantitu vydržal, jemne sa doladila aplikácia, zmenil sa displej a vizuál. O jeho obľube nebolo pochýb, obrovský úspech zožal robotický barman v Amerike aj na rôznych konferenciách.
Agentúra Elite Solutions sa chce zapísať do knihy technologických inovátorov ešte hrubšími písmenami. "Máme v pláne aj ďalšie vychytávky. Aktuálne sa pohrávame s myšlienkou kombinácie umenia a technológií,“ prezradil Peter Šurín. Pozíciu inovátora agentúra potvrdzuje aj pri vytváraní natívnych aplikácií. Smart riešenia a premyslené UX rozhrania sú jej doménou, čo kreatívci dokazujú najmä pri veľkých klientoch ako O2, Hyundai, ESET či Bioderma. Ich nadšenie a odbornosť padli na úrodnú pôdu a zo súťaže digitálneho marketingu Digital Pie 2018 si odniesli ocenenie Digital Nominee v kategórii Idea za Dobré dáta pre klienta O2 a Digital Pie za unikátneho Botografa.

Zdroj: SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:20 DIVOKÉ KONE
06:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Rýchla rota Chipa a Dala
05:00 Panelák
05:30 Panelák
06:00 Profesionáli
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Zlatý holky
07:30 Pan Dokonalý
09:10 Nic nás nerozdělí