Záchodová misa nie je najšpinavšou vecou, ktorú máte doma

Záchodová misa nie je najšpinavšou vecou, ktorú máte doma

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Ak ste si mysleli, že najšpinavšia vec, ktorú doma máte, je záchodová misa, ste na omyle. Určite máte minimálne 6 špinavších vecí.

Kuchynská hubka

Špinavá kuchynská hubka je vraj až v 250 tisíckrát horšom stave, než záchodová doska. Používame ju denne a často dlhšie, než je zdravé. Špongiu by sme mali meniť každé 2 týždne. Ak hubku ale nechcete vyhodiť, môžete ju dať na minútu do mikrovlnky na najteplejší stupeň. 

Diaľkový ovládač

O prvenstvo najväčšieho počtu baktérií sa s hubkou na riad delí diaľkový ovládač. Ten málokto niekedy vymení a málokoho napadne ho raz za čas vyčistiť. Väčšina ovládačov má vzadu skrutku, ktorým výrobok rozdelíte, plast umyjete vodou a tlačidlá vyčistíte vlhkou handričkou.

MENU

Viete koľko ľudí si pred vami vyberalo jedlo z MENU lístka? Viac než dosť! Na reštauračnom menu je stokrát viac baktérií ako na toalete.

Matrac

Váš matrac sa chváli naozaj peknou zbierkou nečistôt. Ak lôžka pravidelne nečistíte, môžete si byť istí, že si každý deň líhate na veľa prachu, miliardu odumretých buniek, roztoče a ich výkaly. Matrac preto pravidelne vetrajte a otáčajte. Najlepší čas na výmenu je 10 rokov.

Telefón

Vedeli ste, že si k uchu prikladáte desaťkrát špinavšiu vec, než je záchodová doska? Na dotykový mobil siahate v autobuse, na nákupoch a často aj na záchode. Výsledkom je naozajstná "chuťovka". Mobil každý večer očistite navlhčeným vatovým tampónom s antibakteriálnym sprejom a je po probléme.

Kľučka na dverách

Viete, čo robili všetci tí ľudia, ktorí sa dotkli kľučky na dverách pred vami? Mohli byť v autobuse, obchode, na toalete a tak ďalej. Pokiaľ ide o kľučky mimo váš domov, je jedinou zbraňou poriadne si umývať ruky. U vás doma sa ale vyplatí kľučky aj okolie okolo nich pravidelne vyčistiť.

Milujete čistotu? Tak si pozrite pár tipov vo videu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:25 Profesionáli II.
20:25 KINO PLUS PREMIÉRA: Ržev
23:00 OKTAGON ZÁPASENIE
19:00 Premeny s Khloé Kardashian I.
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 Myšlienky vraha II.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:10 Tygr a sníh
20:15 Já nebo nikdo
21:55 Nečekaná hrozba