Policajti v pozore. Už druhý deň po sebe evakuujú súdy pre bomby

31.03.2017 18:56 Noviny.sk Krimi

Policajti v pozore. Už druhý deň po sebe evakuujú súdy pre bomby

SLOVENSKO / Okresné súdy v krajských mestách na celom Slovensku sú už druhý deň v pohotovosti. Od začiatku týždňa mali policajti informácie o nahlásených bombách.

Súdy okresných miest sú v pozore druhý deň po sebe. Bombu ohlásili na súde v Prešove, Košiciach a aj v Bratislave. "Potom, ako prišla výzva, aby sme opustili súd, sme tak urobili. Ak sa nepreukáže, že v budove je bomba, od 11:00 začneme pracovať," vyjadril sa hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"V súvislosti s preverovaním dnes prijatého oznámenia na Krajskom súde v Košiciach, týkajúceho sa umiestnenia bomby na presne nešpecifikovanom krajskom súde, policajti v rámci Bratislavského kraja v súčasnosti vykonávajú na Krajskom súde v Bratislave potrebné opatrenia za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov," informuje hovorkyňa bratislavskej polície Tatiana Kurucová.

Vo štvrtok pred šiestou  hodinou ráno prišli pred okresný súd v Žiline policajné hliadky pyrotechnik aj psovodi. Nakoľko je budova súdu na okraji centra mesta a v blízkosti železničnej a autobusovej stanice, okolie opáskovali. V budove prvostupňového súdu dôkladne  skontrolovali viac ako tristo miestností. 

Bombu hľadali aj na Okresnom súde v Trenčíne. Od skorých ranných hodín obsadili budovu desiatky policajtov. Vchod strážila hliadka a dnu sa nikto z verejnosti nedostal. Aj dvere do bratislavského súdu zostali zatvorené. Zamestnanci súdu dostali už deň predtým emailom pokyn, aby prišli do práce až na 10 hodinu. Dôvodom mal byť oznam o bombe. Anonym nahlásil bombovú hrozbu na okresných súdoch v sídlach krajských súdov na 30. marca na 9 hodinu a 45 minútu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
19:00 Krimi
15:05 Denník ľadovej princeznej
17:15 Áno, šéfe USA VI.
18:15 Áno, šéfe USA VI.
15:15 Skutočné príbehy
16:25 Skutočné príbehy
18:00 Klamári I.
15:20 Ruby z dúhy I.
15:35 Strážca vesmíru Roger
15:45 Zabi nudu! II.
14:45 Za zavřenými dveřmi
16:30 Napříč časem
18:20 Země naděje