Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Zmutované sršne strašia Európu, zabili šesť ľudí
Zdielať na

Zmutované sršne strašia Európu, zabili šesť ľudí

PARÍŽ / Európa má strach. Presúva sa cez ňu roj smrtiacich sršňov. Vo Francúzsku po sebe zmutovaný hmyz zanechal šesť mŕtvych. A mieri ďalej. Zákerný druh napáda včely a odnáša ich preč z domovského úľa.

V roji sa nachádza podľa dostupných informácií a odhadov odborníkov milióny kusov sršňov veľkých približne 5 centimetrov. Vo Francúzsku majú na svedomí už najmenej šesť ľudských životov, všetkých šesť obetí zomrelo po bodnutí žihadlom na alergickú reakciu.

Smrtiace sršne pochádzajú z Ázie a majú za sebou mutáciu na európske podmienky, na ktoré neboli pôvodne zvyknutí. Ale prispôsobili sa veľmi rýchlo, píše portál the Independent.

Zákerný druh napáda včely a odnáša ich preč z domovského úľa. Včelami kŕmia sršne svoje mláďatá. Keď z včelieho úľa unesú dostatočné množstvo včiel, a úľ je už pomerne oslabený, zaútočia na neho sršne plnou silou a vyplenia ho.

Mieria do Británie

Ľudia vo Francúzsku si asi oddýchnu, keď vedia, že roj smrtiacich sršňov ich krajinu opúšťajú, strach sa ale presúva do ďalších európskych krajín - teraz práve podľa odhadov vedcov mieria do Veľkej Británie, kde už sa na ich inváziu starostlivo pripravujú.

Miestne združenia včelárov sa už začalo schádzať a vymýšľať, ako sa proti invázii nebezpečných sršňov brániť.

Pozrite si video:

Súvisiace články