Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
PODOZRENIE. Baktéria v humenskej nemocnici, pacienti sa boja
Zdielať na

PODOZRENIE. Baktéria v humenskej nemocnici, pacienti sa boja

Na operačných sálach robí problémy bacil – toto je momentálne téma pacientov nemocnice v Humennom. Údajne sa preto ľuďom zle hoja rany. Podľa vedenia nemocnice je to nezmysel a cieľom poškodiť jej dobré meno. S psychikou pacientov to však už urobilo svoje.

Pacienti sa baktérie boja

Medzi pacientmi vládne panika z toho, že sa im rana po zákroku dobre nezocelí. Za operáciou sú preto ochotní cestovať desiatky kilometrov naviac do vzdialenejších miest.

Vedenie nemocnice sa bráni. Situáciu sledujú dlhodobo. Výskyt hnisavých komplikácií po operáciách vo zvýšenej miere nezaznamenali. "Nozokomiálne nákazy evidujeme výrazne pod priemerom v porovnaní s nemocnicami na Slovensku," potvrdila hovorkyňa Nemcnice A. Leňu v Humennom Veronika Deckerová.

Vraj je to zbytočná panika

Podľa nemocnice je teda panika zbytočná. Operačné sály kontrolu na trikrát. Dve kontroly robí v rámci štátneho dozoru Regionálny úrad verejného zdravotníctva. Podľa hovorkyne tretiu vykonáva nemocnica nepovinne a z vlastnej iniciatívy

A hoci by teda naozaj išlo len o falošný poplach a o poškodenie dobrého mena nemocnice, s dôverou pacientov to urobilo svoje. "To je moja osobná vec. Ja momentálne chodím inde," povedala tlevízii jedna z oslovených žien.

Kým humenskí pacienti svojimi obavami zvyšujú počet operácií v iných okresoch, cezpoľnými sa môže pochváliť aj nemocnica v Humennom. Už viac ako tri roky tu majú nárast pôrodov matiek práve z iných okresov.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA/ilustračné

Súvisiace články