Hollande: Francúzsko zintenzívni boj proti Islamskému štátu v Sýrii

16.11.2015 18:11 Noviny.sk Zahraničie

Hollande: Francúzsko zintenzívni boj proti Islamskému štátu v Sýrii

PARÍŽ / Francúzsko zintenzívni letecké útoky proti radikálnej organizácii Islamský štát v Sýrii. V príhovore k poslancom oboch komôr francúzskeho parlamentu to uviedol prezident Francois Hollande. Francúzi rovnako požiadajú Radu bezpečnosti OSN, aby prijala rezolúciu namierenú proti radikálom z Islamského štátu.

Francúzsky prezident povedal, že je potrebné vytvoriť širokú koalíciu pre boj proti Islamskému štátu v Sýrii. V najbližších dňoch sa pre to zíde s prezidentmi USA a Ruska Barackom Obamom a Vladimírom Putinom.

Zmena francúzskej ústavy

Hollande ďalej v príhovore povedal, že plánuje zmenu francúzskej ústavy. Zákon by podľa neho mal umožniť odobrať teroristom občianstvo a zamedziť im v návrate do krajiny.

Francúzsko podľa prezidenta požaduje efektívnejšie kontroly na vonkajších hraniciach Európskej únie, čo má podľa neho zamedziť obnovovaniu kontrol na jednotlivých národných hraniciac a deštrukciu Európskej únie.

Vo vojne

Francúzsko je podľa Hollandea vo vojne, ale nie vo vojne s inou civilizáciou, pretože atentátnici žiadnu civilizáciu nezastupujú. Francúzsko je vo vojne s terorizmom, prehlásil prezident.

Šéf Elyzejského paláca rovnako prisľúbil, že Francúzsko v najbližších dvoch rokoch zvýši počet policajtov o päť tisíc. Posilní protiteroristické tímy a pohraničníkov. Do roku 2017 neurobí škrty v armádnom rozpočte.

Pozrite si priložené video:

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:00 Krúdovci
10:00 Avengers: Endgame
14:05 Mission: Impossible
08:25 Súdna sieň
09:45 Skutočné príbehy
11:00 Slnečná
09:10 Tanec je moja vášeň
11:35 Kosti III.
12:35 Kosti III.
09:15 Ocko hrdina
09:25 Najmenší slon na svete
09:35 Sníček a Dúhalka
07:40 Mámy na nože
09:20 Gagarin
11:25 Tankový prapor