Islamský štát sa vyhráža novými útokmi, ďalší cieľ Washington

16.11.2015 14:25 Noviny.sk Zahraničie

Islamský štát sa vyhráža novými útokmi, ďalší cieľ Washington

KÁHIRA / Hnutie Islamský štát dnes v novom videu varuje krajiny, ktoré sa zúčastňujú na bombardovaní v Sýrii, pred teroristickými útokmi podobnými Parížu. Radikáli sa rovnako vyhrážajú atentátmi v Spojených štátoch, konkrétne vo Washingtone, napísala agentúra Reuters. Autenticitu nahrávky, na ktorej hovorí jeden muž, nebolo podľa Reuters možné overiť.

Osud Francúzska podľa hovorcu radikálov postihne tie štáty, ktoré sa podieľajú na "križiackej kampani" v Sýrii. "A potom, prisaháme, zaútočíme na Ameriku a jej srdce Washington," uvádza muž vo videu.

Islamský štát sa už prihlásil k piatkovým útokom v Paríži, pri ktorých zahynulo najmenej 129 ľudí. Podľa francúzskej vlády atentáty naplánovali v Sýrii. Francúzsko už zintenzívnilo letecké bombardovanie proti pozíciám IS v tejto blízkovýchodnej krajine.

V Sýrii od minulého roka útočia na bašty IS Spojené štáty a niektoré arabské krajiny (Jordánsko, Bahrajn, Katar, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty). K operácii sa postupne pripojila aj Kanada, Británia, Francúzsko, Turecko a Rusko. To ale obviňujú, že útočí skôr na sýrsku opozíciu.

"Hovoríme ku krajinám, ktoré sa zúčastňujú križiackeho ťaženia. Prisaháme, že zažijete podobný deň ako Francúzsko. Prisaháme, že udrieme na Ameriku v jej centre Washingtone," hovorí muž na videu. Vedľa neho stoja ďalší ozbrojení teroristi.

Pozrite si autentické video:

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
23:35 Myšlienky vraha I.
00:30 NOVÝ ŽIVOT
22:30 Obchodník so smrťou
01:10 Walking Dead VIII.
02:10 Prvé oddelenie
23:10 Plastický chirurg z Beverly Hills V.
00:10 Kravaťáci VII.
01:05 Život po ľuďoch II.
23:05 Volám sa Caillou V.
23:30 Jahôdka a jej kamaráti III.
23:55 Kúzlovanie
22:25 Nebezpečná laskavost
00:15 Země zatracených
02:00 Zombie Apokalypsa