Astronaut z ISS omylom zavolal dôchodkyni

Astronaut z ISS omylom zavolal dôchodkyni

VESMÍR / Britský astronaut Tim Peake zavolal telefónom z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) omylom jednej britskej dôchodkyni, ktorá to pokladala za žart nejakého podnapitého konzumenta z miestnej reštaurácie a zavesila.

Peake, prvý Brit, ktorý na obežnej dráhe zastupuje Európsku vesmírnu agentúru (ESA), sa potom 79-ročnej žene ospravedlnil. Uviedol to dnes web denníka The Independent.

"Ahoj, je to planéta Zem?" povedal veselo Peake z vesmíru prekvapené dôchodkyňu Betty Barkerové. Odsekla "nie" a položila telefón, aby nemusela počúvať ďalšie podľa nej táraniny.

Volal rodičom

O čo v skutočnosti išlo, sa dozvedela až neskôr od 84-ročného manžela Patricka, ktorý zazrel správu o astronautovom omyle v spravodajstve.

Bývalý major britskej armády Peake vysvetlil, že z ISS volal rodičom, aby im poprial pekné vianočné sviatky, ale vytočil zlé číslo.

Podobné číslo

Dôchodkyni sa 43-ročný astronaut ospravedlnil prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Uistil ju, že nešlo o nejaký žartovný telefonát, ale o chybné volanie rodičom, ktorí bývajú v meste Chichester neďaleko dôchodkyne a majú podobné číslo.

Ak si myslíte, že astronauti vo vesmíre nedostávajú darčeky, ste na omyle:

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:15 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
06:55 OCHRANCOVIA
08:15 Panelák
09:40 Policajt z L.A.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
07:15 Iluzionista
09:10 Mé potrhlé já
10:45 Jmenuji se Jerry