Nemocnice v Žilinskom kraji dostali veľký dar. Desať zdravotníckych zariadení dostane nové autá

Nemocnice v Žilinskom kraji dostali veľký dar. Desať zdravotníckych zariadení dostane nové autá

ŽILINA / Do nemocníc Žilinského kraja prichádza dôležitá pomoc. Do desiatich zdravotníckych zariadení mieria automobily, ktoré môže ich personál využívať v čase aktuálnej pandémie.

Koronavírus ukázal,  že ľudia dokážu pomáhať. Niet pochýb o tom, že všetky autá budú užitočné v každej jednej nemocnici, do ktorej prídu."My sme preto zapožičali Žilinskému kraju desať vozidiel, ktoré pomôžu ľuďom v prvej línií v ich každodennej práci" povedal konateľ Škoda auto Slovensko, Marek Růžička.

Kľúče od nových áut si však prevzali nielen riaditelia nemocníc, ktoré spravuje žilinská župa, ale aj tých, ktoré má na starosti priamo štát. Podľa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja, Eriky Jurinovej, tak dostanú nové autá vo Fakultnej nemocnici v Žiline, Univerzitnej nemocnici v Martine, vojenskej nemocnici v Ružomberku, Kysuckej nemocnici, Liptovskej nemocnici, Hornooravskej nemocnici a Dolnooravskej nemocnici.

Poslúžia tak vo všetkých regiónoch Žilinského kraja. A viacerí šéfovia týchto zdravotníckych zariadení nám povedali, čo to pre nich znamená v tomto náročnom období. "Vzhľadom na náš zastaralý vozový park nám to veľmi pomôže," povedal riaditeľ martinskej nemocnice Dušan Krkoška. "Musíme každý deň takmer chodiť do Banskej Bystrice so vzorkami a vek našich vozidiel je okolo desať rokov v priemere," okomentoval riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld.Aj táto forma pomoci dokazuje, že v týchto neľahkých časoch ľudia vedia, čo je súdržnosť. "Náš personál je pod  obrovským psychickým tlakom a proste, keď aj budú vidieť, že to niečo sme dostali, tak budú vidieť, že tá spoločnosť akokeby bola s nami," dodal riaditeľ žilinskej nemocice Igor Stalmašek.

Vláda zriadila Fond vzájomnej pomoci. Peniaze, ktoré sa v ňom budú zbierať budú pomáhať v boji proti koronavírusu. Pozrite si video:

​​

Zdroj: noviny.sk.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top star
10:35 IQ Taxi
11:35 Extrémni žgrloši II.
12:00 Poklady z blšáku V.
10:05 Divoké kone
11:35 Nákupné maniačky
12:45 Prvé oddelenie
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 No, počkaj!
12:00 Maxipes Fík II. - Divoké sny Maxipsa Fíka
11:15 Až vyjde měsíc
12:55 Králové hor
14:45 Před půlnocí