Protest zablokoval ťah medzi západom a východom. Primátor ho podporil

Protest zablokoval ťah medzi západom a východom. Primátor ho podporil

RUŽOMBEROK / Tí, ktorí v piatok cestovali z východu na západ, si zrejme zanadávali. Zostali uviaznutí v Ružomberku. Štrajkujúci tam zablokovali aj cestu na Banskú Bystricu. Blokádou chcú upozorniť na nedostavaný diaľničný úsek Hubová - Ivachnová.

Teplota sa šplhala k tridsiatke a počas najväčšej dopravnej špičky medzi Bratislavou a Košicami v Ružomberku sa v piatok popoludní zastavil život. Ružomberčania už majú dosť toho, že na diaľnicu obchádzajúcu mesto čakajú už 25 rokov.

Najma počas piatkov a sviatkov prejsť Ružomberkom chce dávku trpezlivosti. Ked zídete z diaľnice, v meste sa tvorí lievik s kilometrovými kolónami a vodiči slimačím tempom postupujú vpred. Napriek všetkému vodiči mali pre blokádu pochopenie.

A toto je smutné stavenisko rozostavanej dialnice na úseku Ivachnová Hubová, od tohto úseku si Ružomberčania a aj iní vodiči z celého Slovenska sľubovali veľa. Ide o jeden posledných úsekov dialnice naprieč Slovenskom, ktorý stále nie je dokončený. "Predpokladáme, že stavebné práce na úseku by sa mali rozbehnúť v druhej polovici tohto roka. V súčasnosti čakáme na ukončenie procesu EIA a získanie stanoviska MŽP, to je predbežne stanovené na október tohto roka," Michaela Michalova, hovorkyňa NDS. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:20 Vojak
01:05 Poklad Dračej brány
03:00 Odyseus: Cesta do temnoty
22:40 18 ROKOV S TV JOJ
01:00 Dr. LUDSKY
02:05 Súdna sieň
23:05 MOST!
00:00 Čierne vdovy
01:10 Vraždiace páry X.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
22:20 Dřív než půjdu spát
23:55 Texaský masakr motorovou pilou 3D
01:25 Nadechni se