Protest zablokoval ťah medzi západom a východom. Primátor ho podporil

Protest zablokoval ťah medzi západom a východom. Primátor ho podporil

RUŽOMBEROK / Tí, ktorí v piatok cestovali z východu na západ, si zrejme zanadávali. Zostali uviaznutí v Ružomberku. Štrajkujúci tam zablokovali aj cestu na Banskú Bystricu. Blokádou chcú upozorniť na nedostavaný diaľničný úsek Hubová - Ivachnová.

Teplota sa šplhala k tridsiatke a počas najväčšej dopravnej špičky medzi Bratislavou a Košicami v Ružomberku sa v piatok popoludní zastavil život. Ružomberčania už majú dosť toho, že na diaľnicu obchádzajúcu mesto čakajú už 25 rokov.

Najma počas piatkov a sviatkov prejsť Ružomberkom chce dávku trpezlivosti. Ked zídete z diaľnice, v meste sa tvorí lievik s kilometrovými kolónami a vodiči slimačím tempom postupujú vpred. Napriek všetkému vodiči mali pre blokádu pochopenie.

A toto je smutné stavenisko rozostavanej dialnice na úseku Ivachnová Hubová, od tohto úseku si Ružomberčania a aj iní vodiči z celého Slovenska sľubovali veľa. Ide o jeden posledných úsekov dialnice naprieč Slovenskom, ktorý stále nie je dokončený. "Predpokladáme, že stavebné práce na úseku by sa mali rozbehnúť v druhej polovici tohto roka. V súčasnosti čakáme na ukončenie procesu EIA a získanie stanoviska MŽP, to je predbežne stanovené na október tohto roka," Michaela Michalova, hovorkyňa NDS. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 Súdna sieň
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
11:10 Áno, šéfe! USA V.
12:30 Hoď svišťom
13:15 Simpsonovci VII.
10:30 Nákupné maniačky
11:55 VLCI
12:55 Ochrana svedkov II.
11:10 Rybičky Flip a Flap
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Bob staviteľ
10:55 Tygr a sníh
13:05 Neřízená střela
14:55 Čarodějovy hodiny