V Prešove odhalili pamätník dvoch pilotov, ktorí minulý rok zahynuli pri páde vrtuľníka

V Prešove odhalili pamätník dvoch pilotov, ktorí minulý rok zahynuli pri páde vrtuľníka

Archívne video
embed kód
PREŠOV / Slzy, plač, a dôstojná spomienka na dvoch hrdinov. Takýto bol deň na prešovskej hasičskej stanici. Pred rokom prišli o život pri výcviku dvaja hasiči. Radoslav Lacko a Peter Toďor - po piatku majú priamo na stanici svoj pamätník aj vďaka výnimočnej zbierke.

Aj po roku je to tragédia, ktorá zasiahla nielen rodinu, ale aj priateľov a kolegov v práci. Z hasičskej stanice v Prešove odišli navždy dvaja profesionáli. Obaja tu boli vždy pre druhých. Boli pripravení položiť aj život jeden za druhého. Často svojim blízkym hovorili o svojej práci. No že sa raz stane to, čo sa stalo, nikto nečakal.

"Bála som sa, modlila som sa vždy keď išiel na nejaký zásah," hovorí Tamara Namešpetrová, mama Radoslava Lacka. Pamätník, ktorý pribudol na hasičskej stanici je spomienkou na dvoch skvelých ľudí. Pre ich krajského šéfa nebolo ani po roku ľahké hľadať slová na to, čo sa stalo.

Peter Toďor bol veliteľom družstva a operátorom Leteckej záchrannej skupiny. Poslanie byť hasičom majú v rodine. Radoslav Lacko bol aj okresným riaditeľom. Do zboru nastúpil pred 26 rokmi. Rád bol vo vzduchu aj keď nebol v práci. Presná príčina tragédia nie je stále známa. Mama Radoslava Lacka ťažko nesie čiastkové informácie o tom, že by to mala byť chyba pilota. Ten prežil, ale následky si ponesie do konca života. Tie duševné i fyzické.

"Momentálne sa dokončuje finálna správa z pádu vrtuľníka a jeho príčin. V dohľadnej dobe bude verejnosť oboznámená s dôvodmi pádu vrtuľníka," povedal hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov.

Takto prebiehala pred rokom posledná rozlúčka s pilotmi:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 VŠETKO ČO MÁM RÁD
22:15 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
22:55 Terminátor
20:45 Iron Man 2
23:25 Letecké katastrofy XV.
00:25 Liga snov VI.
21:00 Tequila a Bonetti
22:00 Vtierka Castle II.
22:55 ŽREBOVANIE
21:25 Sam a Max
21:45 ZáchranáRik II.
21:50 Kúzlovanie
20:15 Králova láska
22:25 Nebezpečné pokušení
00:00 Rodinná loupež