Čo má Prešov spoločné s New Yorkom? Nič dobré, hlásajú pirátske tabule

Čo má Prešov spoločné s New Yorkom? Nič dobré, hlásajú pirátske tabule

PREŠOV / Zápchy ako v New Yorku sú v Prešove. Myslí si to neznámy človek, ktorý umiestnil na všetky vjazdy do mesta zaujímavú značku. Prešov je jediné krajské mesto, cez ktoré prechádza tranzitná doprava. Sľuby o vysnívanom obchvate sú také staré ako sľuby o diaľnici z Bratislavy do Košíc.

Netradičné dopravné značky zdobili vjazd do mesta Prešov v pondelok ráno. Za posledné roky v meste tak zhustla doprava, že to už dali Prešovčania neraz najavo aj protestom. Oznam na vstupe do mesta sa ale chcel tváriť ako oficiálna dopravná značka. Prešov sa síce dá len ťažko porovnávať s New Yorkom, no tretie najväčšie mesto na Slovensku je jediné spomedzi krajských metropol, ktoré nemá vybudovaný obchvat.

Na tabuľkách si dal niekto poriadne záležať a muselo to stáť aj nemálo peňazí. Postupne však všetky strhli pracovníci Správy ciest. "Prsty v tom určite nemáme, je to totiž nelegálne. Žiaľ, nešťastne to umiestnili na dopravné značky," hovorí Štefan Kužma, zástupca primátorky mesta Prešov.

Bol to zjavne recesia, no podľa polície už ide o porušenie zákona. Na dopravnej značke totiž nemôže byť nič iné, ako skutočná dopravná značka. "V prípade, žeby došlo k zisteniu vinníka, cestný správny orgán by mohol v tomto prípade uložiť pokutu do výšky 330eur," vyjadril sa Daniel Džobanik, hovorca KR PZ Prešov.

Pozrite si archívnu reportáž o čiastočnom riešení dopravy v Prešove:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Lúpež po anglicky
16:50 Rok vtákov
19:00 Krimi
13:55 Skok do neznáma
15:50 Letecké katastrofy XV.
16:50 Môj bratranec Vinny
14:30 Nákupné maniačky
20:10 Kravaťáci VI.
21:00 INKOGNITO
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:30 Sam a Max
13:40 Vlna zabiják
15:20 Absurdistán
17:00 Já, kocour