Jozef ukradol zo stajne kobylu, brodil sa s ňou aj cez rieku

03.01.2018 19:15 Noviny.sk Slovensko Prešov

Jozef ukradol zo stajne kobylu, brodil sa s ňou aj cez rieku

BELÁ NAD CIROCHOU / Dobrodružnú cestu s ukradnutou kobylou má za sebou Jozef zo Sniny. Najskôr zviera odviazal a vybral sa peši po hlavnej ceste. S kobylou sa prebrodil aj cez rieku, čo bolo podľa majiteľa zvieraťa mimoriadne nebezpečné. Prechádzku ukončila po troch kilometroch policajná hliadka.

Andrej vlastní šesť ťažných koní. To, že zo stajne zmizla päťročná kobyla, zistil skoro ráno. Všimol si, že stopy vedú do záhrady za domom. Podľa polície kobylu zo stajne odviazal 54- ročný Jozef zo Sniny.

"Sninčan vošiel na pozemok rodinného domu a zo stajne odviazal a odcudzil kobylu chladnokrvníka," povedal hovorca prešovskej polície Daniel Džobanik. Jozef chcel najprv prejsť s ukradnutou kobylou cez polia. Po blate sa mu išlo ťažko, a tak sa vrátil cez susedov dvor na cestu.

Muž potom s kobylou prešiel asi tri kilometre peši po hlavnej ceste z Belej nad Cirochou až do Sniny. So zvieraťom sa dokonca brodil riekou na druhý breh. "Bol opitý a ešte prešiel aj cez Cirochu, dobre, že sa neutopil. Ja by som nemal odvahu pustiť sa do takej vody," hovorí Andrej. 

"Keď muž prechádzal s kobylou po časti mesta zvanej Tabla, spozorovala ho policajná hliadka, ktorá ho zadržala ako podozrivého z krádeže," povedal Džobanik. Jozefa umiestnili do cely policajného zaistenia. Polícia ho obvinila z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže.

Ukradnutú kobylu napokon ešte v ten deň vrátili majiteľovi.

Pred nedávnom zaútočil na kobylu Minnie pes. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo