Muži spod Tatier zaplatili za ukrajinské vodičáky stovky eur, ide o podvod

Muži spod Tatier zaplatili za ukrajinské vodičáky stovky eur, ide o podvod

POPRAD / Policajti pod Tatrami obvinili jedenásť mužov z prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny. Jeden z nich prijal rôzne sumy peňazí a za ne zaobstaral ukrajinské vodičské preukazy. Obvinení s nimi jazdili na slovenských cestách. Skúšky na Ukrajine neabsolvovali.

Muž, ktorý vodičáky zohnal na Ukrajine mužom tvrdil, že s nimi môžu jazdiť aj na Slovensku. Zaplatili za ne nemalé peniaze. "Ja som zaplatil 250 eur. Som nevedel, že to je falošné," uviedol jeden z obvinených. 

Obvineí muži majú vodičáky, ale na skúškach nikdy neboli. Svorne ale tvrdia, že jazdiť vedia. "To ovládam. Keby nie, tak nesadnem do auta a nebudem ohrozovať cestnú premávku," dodal jeden z nich. 

Prečo teda neabsolvovali skúšky v autoškole keď jazdiť vedia? "Niečo prečítam a iné mám na mysli," hovorí jeden z obvinených. Nemá ale problém s čítaním alebo písaním. Jeho myšlienky podľa vlastných slov patria rodine. 

Skvelá ponuka

Muži sa necítia byť vinní. Vraj ponuka bola skvelá. "Keby ste prišli za nami a ponúkali to, tak by sme vám dali osemsto alebo tisíc eur," hovorí obvinený. 

Najviac vodičov s falošnými vodičákmi zadržali v popradskom okrese, niekoľko aj v kežmarskom. "Popradskí policajti obvinili osem osôb z prečinu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny. Ďalšie tri osoby z rovnakého trestného činu obvinili aj kežmarskí policajti," uviedol prešovský krajský hovorca Daniel Džobaník. 

Medzi obvinenými je aj muž, ktorý peniaze prijal a vybavoval falošné vodičské preukazy. "Falošné mali byť podklady, na základe ktorých mali byť vyrobené falošné vodičské preukazy. Či boli falošné aj vodičské preukazy, ukáže až expertíza," uviedol Džobaník. 

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Zuzana Pojedincová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem