Na priechode pre chodcov zrazil šofér 6-ročné dievča. Zomrelo

Na priechode pre chodcov zrazil šofér 6-ročné dievča. Zomrelo

MICHALOVCE / V stredu okolo obeda sa v Michalovciach na frekventovanej ceste stala tragická nehoda.

Nehoda sa stala na frekventovanej ceste. Došlo tu k zrážke malej cyklistky s osobným autom.

"Dievčatko zrazilo, auto na priechode. Sme počuli, že išli rodičia a ono za nimi muselo ísť a vtedy, že ho nabral. Jedno auto zastalo, dalo prednosť, a to druhé ju nabralo," opisujú svedkovia nehody. Podľa svedkov Katku zmietol z cesty 86-ročný vodič na priechode pre chodcov. Narazil do nej prednou časťou auta. To, či dievčatko v čase zrážke sedelo na bicykli, alebo išlo vedľa neho pešo, je predmetom vyšetrovania.

Šesťročnú Katku náraz odhodil na cestu, kde vraj zostala nehybne ležať. Vodič auta zastavil od miesta zrážky približne päťdesiat metrov ďalej. "Ten dedko on nevie chodiť, ako môže šoférovať takýto človek? !Či je taký preplašený teraz ja neviem, ale zle chodí," hovoria svedkovia. 

Malá cyklistka mala na hlave prilbu, no aj napriek tomu utrpela pri nehode veľmi vážne poranenia hlavy. Záchranári ju na mieste oživovali, na následky ťažkých zranení zomrela. "Dieťa bolo v kritickom stave dovezené rýchlou lekárskou pomocou do Michalovskej nemocnice, kde sa pokračovalo v jeho resuscitácii. Žiaľ, ani napriek maximálnemu úsiliu sa ho nepodarilo zachrániť," informuje hovorkyňa siete nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.
 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE
06:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Rýchla rota Chipa a Dala
06:00 Profesionáli
06:55 Panelák
07:40 Panelák
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:15 Timothy ide do školy
06:25 Timothy ide do školy
05:05 Cvokař
07:00 Jiný svět
08:45 Ztracený ráj