Zatiahnuté
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Prokurátor znovu podal obžalobu na synovcov Pavla Pašku
Zdielať na

Prokurátor znovu podal obžalobu na synovcov Pavla Pašku

Archívna reportáž

KOŠICE / Prokurátor Okresnej prokuratúry Košice I opakovane podal obžalobu na súrodencov P. v súvislosti s medializovanou kauzou pouličnej bitky z októbra 2015. Informoval o tom portál pluska.sk.

"Prokurátor Okresnej prokuratúry Košice I podal na obvinených obžalobu na Okresný súd Košice I. Za uvedené konanie hrozí jednému páchateľovi trest odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov až tri roky, ďalším dvom dva až päť rokov," uviedol pre denník Plus JEDEN DEŇ Branislav Bujňák z košickej prokuratúry.

Portál pripomína, že prejednanie incidentu medzi súrodencami P. a mladým párom na Hlavnej ulici v Košiciach sa zastavilo po tom, keď koncom marca tohto roka Okresný súd Košice I vrátil vyšetrovací spis prokuratúre, aby doplnila dokazovanie. Súrodenci Branislav, Maroš a Martin P., synovci bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku, čelia od konca novembra 2015 obvineniu z prečinov výtržníctva a prví dvaja menovaní aj z ťažkého ublíženia na zdraví v spolupáchateľstve.

Stalo sa tak pre incident zo začiatku októbra 2015 pred pizzeriou neďaleko "malého" Tesca na košickej Hlavnej ulici, pripomína pluska.sk. Súd však po prvom podaní obžaloby v prípade podľa portálu zhodnotil, že sú tam závažné procesné chyby, obzvlášť porušenie práva na obhajobu, aj preto obžalobu prokurátora odmietol a vrátil vec na doplnenie.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy