V Ptrukši na východe Slovenska majú unikátny most

V Ptrukši na východe Slovenska majú unikátny most

PTRUKŠA / Dedina Ptrukša (okr. Michalovce) leží na najvýchodnejšom konci Slovenska, priamo na hranici s Ukrajinou. Keď sa kedysi posúvali hranice, mnohé pozemky dedinčanov ostali za plotom. Majú tam najmenšiu škôlku na Slovensku a zvláštne jazero. Kúpať sa môžete len vtedy, keď poriadne prší.

Do dediny sa dá dostať cey unikántz lanový most. Niwektorí ľudia s jeho prechodom majú ale problém. Most postavili pred rokmi dedinčania pracujúci na železnici, aby si skrátili cestu ponad rieku Latorica do roboty.

Stále plní svoj účel no už je z neho aj vyhľadávaná atrakcia. "Normálne cez neho chodia ľudia do práce," starosta obce Alexander Takács.

Plynové vrty

Pod dedinou sa nachádzajú obrovské zásoby plynu. Niektoré vrty sú doteraz funkčné.

Miestni sa snažia zachovať dávne tradície. Do jedného zo starých domov preto poznášali z celej dediny predmety, ktoré sa tu pred mnohými rokmi bežne používali.

Najmenej detí v škôlke

Do miestnej materskej školy chodí najmenej detí na Slovensku. "My nemáme veľa detí. V minulosti sme mali aj päť detí," hovorí učiteľka Beáta Matejová. 

V strede obce sa nachádza jazero. Momentálne je bez vody keďže dlhšie nepršalo. Keď ale hladina stúpne, mení sa na rekreačné stredisko.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:20 Vojak
01:05 Poklad Dračej brány
03:00 Odyseus: Cesta do temnoty
22:40 18 ROKOV S TV JOJ
01:00 Dr. LUDSKY
02:05 Súdna sieň
23:05 MOST!
00:00 Čierne vdovy
01:10 Vraždiace páry X.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
22:20 Dřív než půjdu spát
23:55 Texaský masakr motorovou pilou 3D
01:25 Nadechni se