Martin musí zaplatiť pokutu 650 eur. Zničil auto a zvodidlá

Martin musí zaplatiť pokutu 650 eur. Zničil auto a zvodidlá

ZVOLEN / Na precenenie svojich síl a nedostatok skúseností doplatil 21 ročný Martin zo Zvolena. Nielen, že si pri nehode zničil auto a poškodil zvodidlá, dostal aj 650-eurovú pokutu. Nehoda sa stala na rýchlostnej ceste medzi Zvolenom a Žiarom nad Hronom.

 Bolo šťastím, že vodič svojou riskantnou jazdou neohrozil posádky iných áut. Pršalo a cesty boli mokré. Mladý vodič zo Zvolena išiel smerom na Žiar nad Hronom, no za volantom precenil vlastné sily. Nad autom stratil kontrolu a po šmyku nabúral do zvodidiel najskôr na jednej a potom aj na druhej strane vozovky.

"Dvadsaťjedenročný vodič viedol osobné motorové vozidlo v smere od Zvolena na Žiar nad Hronom, pričom pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa plne vedeniu vozidla, dostal vozidlom šmyk a narazil do zvodidiel," povedala hovorkyňa polície Petra Kováčiková. 

Dvadsaťjedenročný, ešte pomerne málo skúsený vodič, nedával pozor, výsledkom sú tak pokrčené plechy na jeho aute. Po šmyku neovládateľné auto prechádzajúce z jedného pruhu do druhého sa nedostalo do kolízie s inými vozidlami. Inak mohli byť následky oveľa horšie.

"Po príchode bolo zistené, že vodič sa nachádza mimo vozidla, príslušníci vykonali protipožiarne opatrenie," informuje hasič Ondrej Čižnár. "Pri tejto dopravnej nehode k zraneniam nedošlo. Pri dychovej skúške u vodiča alkohol zistený nebol. Pri nehode vznikla celková škoda vo výške 5 000 eur. Vodičovi bola uložená bloková pokuta vo výške 650 eur," dodáva Kováčiková. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:25 Agent II.
00:25 Noviny TV JOJ
01:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
23:20 Výchovný tábor
01:30 Kráľovná juhu II.
02:15 Profesionáli VI.
23:05 Vtierka Castle III.
00:05 Spackané plastické operácie IV.
01:05 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Zubor Pompík
00:10 Rexík
22:05 Pomsta mrtvého muže
23:55 Králičí nora
01:25 Dokonalá skrýš