Slovensko by malo prijať viac ako 350 nelegálnych migrantov

Slovensko by malo prijať viac ako 350 nelegálnych migrantov

BRATISLAVA / Slovensko by malo prijať viac ako 350 nelegálnych migrantov. Vyplýva to z oficiálneho stanoviska Európskej komisie. Komisia vypočítala kvóty pre jednotlivé krajiny, aby bolo všetkým jasné, ako máme v únii spolupracovať a starať sa o utečencov. Spolupráca je ale zrejme jedna vec a povinné kvóty druhá. Náš premiér v tom má jasno a o nejakých nariadených podmienkach nechce počuť.

Presne 356 nelegálnych migrantov pridelila Európska komisia Slovensku. Necelé dve percentá z dvadsiatich tisícov utečencov, smerujúcich z Afriky na pobrežia Európskej únie. Toto je pritom len jeden z navrhovaných nástrojov ako sa do roku 2016 vysporiadať s návalom migrujúcich ľudí zo severu Afriky.

"Komisia dnes navrhuje agendu, ktorá odráža naše spoločné hodnoty. Opatrenia, ktoré navrhujeme, pomôžu lepšie riadiť migráciu," hovorí podpredseda EK Frans Timmermans.

Vzťahy s Líbyou

Takýto postup sa pritom rozhodne nepáči mnohým európskym krajinám. Ostro vystupuje Veľká Británia, či Maďarsko. Počuť sa už nechali i Český a Slovenský premiér. Ten náš v tejto otázke prekvapujúco našiel pochopenie aj v parlamente.

"S povinnými kvótami majú všetci vážny problém," povedal premiér Fico. Premiér si práve v tejto súvislosti zaspomínal aj na dobré vzťahy s Líbyou. Zato, že Európa momentálne bojuje s migráciou, môže podľa neho aj zvrhnutie Kaddáfiho režimu.

Máme jasno

"Režim, ktorý nebol demokratický, ale v danej krajine spravoval chod toho štátu, bol zlikvidovaný a nebola odpoveď, nebol variant B, čo sa s krajinou stane," myslí si Fico.

Vyzerá to teda tak, že na Slovensko má v otázke migrantov momentálne jasno. Zatiaľ.

Téme sa venuje redaktor Samuel Migaľ:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:40 V siedmom nebi
15:00 Súdna sieň
16:20 Modrý kód
13:10 Profesionáli II.
14:10 Najlepšie svetové videá V.
14:50 Extrémni žgrloši III.
14:00 9-1-1 III.
15:00 Dr. House VII.
16:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Zatancuj si s Nely
14:25 Rybičky Flip a Flap
12:50 Nine
15:05 Rodinná loupež
16:50 Mopsík k zulíbání