Slovensko dostalo varovanie od Európskej komisie. Problém vidí v umiestňovaní rómskych detí do špeciálnych škôl

Slovensko dostalo varovanie od Európskej komisie. Problém vidí v umiestňovaní rómskych detí do špeciálnych škôl

BRATISLAVA / Európska komisia nám poslala varovanie pre neoprávnené umiestňovanie rómskych detí do špeciálnych škôl. Slovensko už dlhodobo čelí kritike nielen z Bruselu za to, že mnoho rómskych detí sa ocitne v špeciálnej škole zbytočne a po lepšej predškolskej príprave by pritom vedeli zvládnuť aj bežnú základnú školu a neskončili by neskôr na úrade práce. Slovensko má teraz čas do 11.decembra zaslať akčný plán opatrení.

Podľa ministerky školstva vznikal problém niekoľko desaťročí a Brusel vraj ocenil aj posledné opatrenie, teda povinné zavedenie predškolskej výchovy a Bruselu pripravujú kompletný odpočet opatrení. Podľa europoslanca Petra Polláka to nestačí a je potrebné zaviesť pre tieto deti povinnú škôlku od 3 rokov. 

"Slovensko zatiaľ dostalo len varovanie, ale beriem ho veľmi vážne. Za uplynulú dobu sme sa snažili urobiť maximum, aby sme prekonali tento problém. Ministerstvo školstva ako koordinujúci rezort sa obrátil na všetky ostatné rezorty, aby nám dali odpočet ďalších opatrení a budeme ich komunikovať naspäť do Európskej komisie," informovala ministerka Martina Lubyová. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Nemilosrdní
22:30 Crank: Zastaň a zomrieš!
00:20 Vaša výsosť
20:30 Vtedy na východe
22:55 Kolónia
01:15 Moje meno je Nikto
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VII.
21:55 Walking Dead IX.
23:05 Walking Dead IX.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
20:15 Suburbicon: Temné předměstí
22:10 Hranice
00:00 Hotel Artemis