Tentoraz idem voliť. Dobrovoľníkom v iniciatíve môže byť každý, stačí chcieť

Tentoraz idem voliť. Dobrovoľníkom v iniciatíve môže byť každý, stačí chcieť

BRATISLAVA / Už o dva mesiace si budeme voliť nových europoslancov. Vyššiu účasť v eurovoľbách by mala podporiť aj iniciatíva Tentoraz idem voliť.

Kampaň Tentoraz idem voliť je novinka Európskeho parlamentu, ktorá je založená na tom, že skôr človeka presvedčí o tom, aby išiel voliť niekto blízky. "Tentoraz idem voliť je apolitická iniciatíva, do ktorej sa zapájajú ľudia, ktorí sa zaujímajú o Európu, chcú, aby aj ostatní išli voliť a vedia ich o tom presvedčiť," uviedla Soňa Mellak, tlačová atašé kancelárie EP na Slovensku. V rámci EÚ sa zapojilo 200-tisíc ľudí a viac ako 7500 ľudí na Slovensku. Niektorí sa zapoja už aj len tím, že potvrdia, že idú voliť. 

Niektorí z dobrovoľníkov sa môžu ísť pozrieť aj priamo do Štrasburgu alebo tam už aj boli, a to na základe toho, že naozaj tvrdo pracujú, aby rozšírili povedomie o dôležitosti eurovolieb. 

Úloha dobrovoľníkov v projekte Tentoraz idem voliť

Dobrovoľník sa zaregistruje do iniciatívy a následne dostáva e-maily o tom, ako sa môže zapojiť. Každý, kto sa zapojí, dostáva nekonečne veľa zaujímavých informácií. "Ja, keďže som z Košíc, tak som sa rozhodla urobiť diskusiu na tú tému. Každý z dobrovoľníkov môže urobiť diskusiu na danú tému a EK mu v tom pomôže. Následne som kontaktovala viaceré školy, pretože práve prvovoliči sú tí, ktorých chcem posunúť k iniciatíve a išli voliť," opísala svoje skúsenosti dobrovoľníčka Lucia Becová. Študentské aktivity sú pomerne veľké a každý sa môže zapojiť.

Šíriť povedomie sa dá aj bez sociálnych sietí

V rámci iniciatívy Tentoraz idem voliť budú viaceré akcie aj v uliciach a mestách, kde sa môže človek s dobrovoľníkmi rozprávať a dostať nejaké informačné materiály aj bez toho, aby človek používal sociálne siete. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:00 Pod povrchom
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:55 Panelák VII.
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
06:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:05 Požiarnik Sam X.
07:15 Požiarnik Sam X.
06:25 William a Kate: Královská svatba
07:50 Řidičák snadno a rychle
09:25 Moliere