Skoro jasno
17°
Bratislava
Karolína
3.6.2023
Remišová opäť čelí kritike za faktúry na vybavenie kancelárií
Zdielať na

Remišová opäť čelí kritike za faktúry na vybavenie kancelárií

BRATISLAVA / Ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová opäť čelí kritike za faktúry na vybavenie kancelárií. Po sedačke či rokovacom stole mala kúpiť drahé vešiaky, či leňošky pre vodičov za desiatky tisíc eur. Upozornil na to opozičný Hlas. Remišová hovorí o zurvalej osobnej antikampani voči jej osobe. Keď si ale kancelárske vybavenie chcel štáb TV JOJ pozrieť na vlastné oči, opäť nepochodil.

"Minister, premiér, podpredseda vlády má tú istú sedaciu časť, ako každý iný," povedal podpredseda strany Hlas-SD Richard Raši. Luxusné vybavenie ministerstva mali podľa opozičného Hlasu doplniť dizajnové vešiaky a to s cenou 120 eur za kus. "Daňových poplatníkov, teda nás všetkých, okradla o takmer 33-tisíc eur," vyhlásil Martin Dorčák (Hlas-SD) z tlačového odboru strany. Či tri leňošky pre služobných vodičov.

"Za 1 774 eur. Obrázok tej konkrétnej leňošky sme nenašli, našli sme podobné - ceny sa pohybujú od nejakých 300 eur," dodal Dorčák. Ako to u Veroniky Remišovej v kanceláriách novým nábytkom a so sedačkou za osemtisíc vyzerá, nevieme. Ministerka opäť odmietla žiadosť pustiť štáb TV JOJ na svoje ministerstvo, aby sa presvedčil na vlastné oči a poslala len písomné stanovisko.

"Úradníci MIRRI pri obstarávaní a sťahovaní z priestorov prenajatých za Pellegriniho a Rašiho ušetrili občanom SR celkovo 10 miliónov eur, a to vrátane kompletného vybavenia ministerstva, ktoré ostane vo vlastníctve štátu," zaznelo v stanovisku ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI). Remišová ďalej hovorí, že za vyťahovaním nábytkových faktúr je posadnutosť Rašiho asistenta, ktorý sa s ministerstvom súdi za nevyplatenie päťciferného zlatého padáka práve od Rašiho.

Dôležitejšie ako ministerská sedačka vyzerá, je to, čo na nej robíte. A na ministerstve, cez ktoré tečú stámilióny z eurofondov, obzvlášť. "Je ohrozených 600 miliónov eur a pani Remišová si sama vystavila faktúru. Odstrihla ich bez ohľadu na to, či boli dobré, alebo nie," uviedol Raši. "Súčasnému vedeniu ministerstva neprepadlo ani jediné euro. Urobili sme najväčšiu reformu eurofondov v histórii Slovenska a v IT sme odstrihli oligarchov od rozprávkových ziskov," zaznelo ďalej v stanovisku MIRRI.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy